Reklam
Eğitim Bir Sen’in Gözbebeği Hasan Furkan Profesör Kadrosunda!

Eğitim Bir Sen’in Gözbebeği Hasan Furkan Profesör Kadrosunda!

Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Furkan, profesör kadrosuna atanarak eğitim kariyerinde bir basamak daha yükseldi.

15 Haziran 2018 - 08:35

Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Furkan, profesör kadrosuna atanarak eğitim kariyerinde bir basamak daha yükseldi.

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden (KSÜ) yapılan açıklamada; “Üniversitemiz Yönetim Kurulunun 14.06.2018 tarih ve 2018/19 sayılı toplantısında; Doç. Dr. Hasan Furkan’ın Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü, Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna yükseltilerek atanmasına oy birliğiyle karar verilmiştir. Öğretim üyemiz Prof. Dr. Hasan Furkan’ı tebrik eder, başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

PROF. DR. HASAN FURKAN KİMDİR?

01.01.1968 tarihinde Kayseri’nin Sarız ilçesine bağlı Dayoluk köyünde doğdu.  İlkokul öğrenimini köyünde, ortaokul öğrenimini Yeşilkent kasabasında, lise öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladı.

1992 yılında Atatürk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun oldu.

Akademik hayata, 1993 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde başladı.

1995 yılında İnönü Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını, 2003 yılında ise aynı enstitüde doktorasını tamamladı.

Doktorasını bitirdikten sonra, 2007 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine öğretim üyesi olarak atandı. 2012 yılından beri, aynı üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümünde doçent olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası ve ulusal olmak üzere 17 makalesi yayınlandı. Bunlardan 6’sı SCI kapsamındadır.  Uluslararası bildirileri ve tamamlanmış BAP projesi vardır.  Ayrıca tamamlanmış çok sayıda yüksek lisans tez danışmanlığı bulunan Furkan’ın halen devam eden yüksek lisans ve doktora tez danışmanlıkları bulunmaktadır.

American Mathematical Society (AMS)’de eleştirmen ve pek çok uluslararası dergide hakemliği olan Prof. Dr. Hasan Furkan, fakülte kurulu üyeliği ve bölüm başkanlığı görevlerinde bulundu.

Kahramanmaraş Eğitim-Bir-Sen 2 Üniversite Şubesi başkanlığını devraldıktan sonra, üye sayısını yedi ay içerisinde 34 üyeden 400 üyeye ulaştırarak Eğitim-Bir-Sen’in kendi çabalarıyla kurulan ilk üniversite şubesi olmasını sağladı.

Halen Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş Üniversite Şube Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Hasan Furkan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde öğretim üyesi olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eğlence Olsun Diye Oynadı, 50 Milyon Dolar Kazandı
Eğlence Olsun Diye Oynadı, 50 Milyon Dolar Kazandı
Kahramanmaraş Kuyumculuk Sektörüne 3,5 Milyon Euro AB Desteği
Kahramanmaraş Kuyumculuk Sektörüne 3,5 Milyon Euro AB Desteği