Edip Bülbül’ün Çok Dinlenen Parçası Gönül Yarası Oldu

Edip Bülbül'ün Çok Dinlenen Parçası Gönül Yarası Oldu

Edip Bülbül'ün geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşan "Usul" albümünün öne çıkan parçası "Gönül Yarası" oldu.

15 Kasım 2019 - 11:41

Edip Bülbül'ün geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşan "Usul" albümünün öne çıkan parçası "Gönül Yarası" oldu.

Çocukluğundan bu yana içinde olduğu, hatta içine doğduğu kültür gereği halk müziği ve deyişlerle bütünleşmiş Edip Bülbül'ün Çimen's Yapım etiketiyle müzik raflarında yerini alan "Usul" albümünün en çok dinlenen parçası "Gönül Yarası" oldu. Uzun yıllar başta Ankara olmak üzere Türkiye'nin birçok mekânında sahne almış; çalıp söyledikçe kendine has bir yorum geliştirmiş Bülbül'ün yeni albümü birkaç ay önce dinleyicisiyle buluştu. On iki parçadan oluşan albümde "Gönül Yarası" adlı parça en çok sevilip dinlenen parça olma özelliğine erişti.

Dinlerken birçok ozanı akla getiren ancak hiçbiri ile örtüşmeyen bir çizgi yakalayan Edip Bülbül'ün kendi eserlerini de oluşturması gerektiği inancıyla ortaya koyduğu "Usul" albümü sanatçının tarzını yansıtıyor. Albümde seslendirdiği deyişlere kattığı yorum ile dikkat çeken Bülbül, aynı zamanda yeni albümüyle birlikte kendi eserlerini de sevenleriyle buluşturacak bir repertuvara imza atmış bulunmakta. Geçmişten günümüze birçok eserin harmanlandığı bu çalışmaya eklenen kendi eserlerinin, dinleyiciye ulaştırılmak istenen duygu bütünlüğünü bozmaması ise albümün en dikkat çekici özelliklerinden biri olarak görülebilir.

Edip Bülbül'ün seçtiği uzun yolun ilk adımı değil; ilk adımlarıyla ulaştığı yolun başlangıcı sayılan "Usul" albümü, müzikseverler tarafından Çimen's Yapım etiketiyle dinlenebilir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu