Reklam
Düzenli bakım asansörde kalma riskini azaltıyor

Düzenli bakım asansörde kalma riskini azaltıyor

Asansör arızaları genel itibariyle mekanik-elektronik ve elektrik kesilmesi gibi nedenlerden kaynaklanıyor. Asansör arızalarını önlemede periyodik bakımların önemine dikkat çeken thyssenkrupp Asansör Türkiye CEO’su İsmail Polat, asansörde mahsur kalanlara öncelikle sakin olmaları, sonrasında alarm butonuna basarak interkom aracılığıyla bina yetkilisine haber vermeleri uyarısında bulunuyor

25 Eylül 2019 - 14:39

Asansör arızaları genel itibariyle mekanik-elektronik ve elektrik kesilmesi gibi nedenlerden kaynaklanıyor. Asansör arızalarını önlemede periyodik bakımların önemine dikkat çeken thyssenkrupp Asansör Türkiye CEO’su İsmail Polat, asansörde mahsur kalanlara öncelikle sakin olmaları, sonrasında alarm butonuna basarak interkom aracılığıyla bina yetkilisine haber vermeleri uyarısında bulunuyor

Asansör arızalarının sebepleri mekanik, elektrik-elektronik ve enerji kesilmesi, kısa devre kaynaklı arızalar olarak değişiklik gösterebiliyor. thyssenkrupp Asansör Türkiye CEO’su İsmail Polat, asansörlere yapılan periyodik bakımların arızaları önlemede birincil önemde olduğunu vurguluyor.

“Asansör aynasında kendi yansımanızı görmeden kabine binilmemeli”

Asansörün herhangi bir sebepten ötürü düşmesi durumunda bile asansörün normal seyir hızının yüzde 30’unu aştığı anda frenlemeye geçerek güvenle durduğunu belirten Polat, bazen elektronik arızalar nedeniyle, asansör kabininin başka katta olduğu halde çağrılan katta olduğuna dair yanlış sinyaller verebileceğini, bu yüzden yaşanabilecek kazaları önlemek için asansör aynasında kendi yansımanızı görmeden asansöre binilmemesi uyarısında bulunuyor.

Mahsur kalındığında öncelikle sakin olunmalı

Arıza nedeniyle asansörde mahsur kalınması durumunda; öncelikle sakin olunmalı, ardından bu butona basarak interkom aracılığıyla binadaki yetkili isme ulaşılmalı. Bir asansörde mutlaka alarm butonu vardır. Eğer bakımları yapılıyorsa buton çalışıyordur.

Güvenle otomatik tahliye

Bina yetkilisi, önceden kendisine verilmiş olan eğitim sonrası, kendisine teslim edilen asansör anahtarıyla asansörde mahsur kalan kişiyi güvenle tahliye edebilir. Tahliye, asansörün kendisini otomatik olarak en yakın kata getirdikten sonra kapının kendiliğinden açılmasıyla ya da asansör yarıda kaldığında bina yetkilisi tarafından kapının manuel olarak açılmasıyla da gerçekleşebilir.

thyssenkrupp Asansör Türkiye Hakkında:

thyssenkrupp Asansör, alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan thyssenkrupp Elevator’a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. 20 yıldır Türkiye’de inşaat ve ulaşım sektörlerinin gelişimi ile birlikte büyümesini sürdüren şirket, her gün kendisine güvenen milyonlarca insanın hayatına dokunup, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerine ve yaşam kalitelerini artırmalarına yardımcı olma misyonunu üstlenmiştir. Ürün ve hizmet portföyü içinde yük ve yolcu asansörleri, yürüyen merdiven ve bantlar, yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörü ve platform kaldırıcıları ile tüm ürünler için isteğe özel hizmet çözümleri yer almaktadır. thyssenkrupp Asansör, 2018 yılının ikinci yarısında Gebze’de hizmete giren 20 milyon Euro’luk fabrika yatırımı ile yürüyen merdiven üretiminde yüzde 50’nin üzerinde yerlilik oranı yakalamayı başarmıştır.

thyssenkrupp Hakkında:

thyssenkrupp, materyaller alanında güçlü bir teknoloji grubudur. 78 ülkede 160 binden fazla çalışan, kaliteli ürünler, akıllı endüstriyel süreçler ve sürdürülebilir bir gelişme için hizmetler sunmak üzere azim ve teknolojik uzmanlıkla çalışmaktadır. 2017/2018 mali yılında thyssenkrupp 42,7 milyar Euro değerinde satış gerçekleştirmiştir. Farklı sektörlerde gelecekte karşılaşılacak güçlüklere rekabetçi çözümler geliştiren grup, mühendislik alanındaki uzmanlığıyla müşterilerin ekonomik bir maliyet ve kaynak kullanımı ile küresel pazarda avantaj elde etmelerini ve yenilikçi ürünler üretmelerini sağlıyor. Grubun teknolojileri ve inovasyonları, mevcut ve gelecekte oluşacak müşteri ve pazar gerekliliklerini karşılamayı, geleceğin pazarlarında büyümeyi, güçlü ve istikrarlı kazanç, nakit akışı ve değer artışı sağlamayı mümkün kılan kilit faktörlerdir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Korkunç Cinayet: Oğlunu Öldürdü Karısını Yaraladı
Kahramanmaraş’ta Korkunç Cinayet: Oğlunu Öldürdü Karısını...
Kahramanmaraş'ta normalleşme sürecinde ikinci aşamada neler olacak?
Kahramanmaraş'ta normalleşme sürecinde ikinci aşamada neler...