Reklam
Dulkadiroğlu Belediyesi Kaçak Yapıya Sessiz Kalmamalı!

Dulkadiroğlu Belediyesi Kaçak Yapıya Sessiz Kalmamalı!

Dulkadiroğlu Belediyesi, Kozludere Mahallesi’nde, orman yolu üstüne yapılan kaçak eve göz yummamalı.

16 Aralık 2019 - 19:43 - Güncelleme: 28 Aralık 2019 - 16:19

Dulkadiroğlu Belediyesi, Kozludere Mahallesi’nde, orman yolu üstüne yapılan kaçak eve göz yummamalı. Konunun CİMER’e ulaşmasının ardından Dulkadiroğlu Belediyesi kaçak yapıyı bir an önce yıkmalı!

Edinilen Bilgilere göre Onikişubat’a bağlı Hürriyet Mahallesi’nde ikamet eden H.Y., Dulkadiroğlu ilçesinin Kozludere Mahallesi’ne bağlı Erkenez Obası’nda orman yolu üstüne kaçak ev yaptı. Tapusu olmadığı halde orman yolu üstüne ruhsatsız yapılan bina için bölge halkı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER)  başvuru yaptı. CİMER, konuyu Kahramanmaraş Valiliği’ne Kahramanmaraş Valiliği de Dulkadiroğlu Belediyesi’ne aktardı. Ancak Dulkadiroğlu Belediyesi kaçak yapıyı henüz yıkmadı.

“BELEDİYEYE YOL LAZIMSA GELSİN YIKSIN”

Kaçak yapıdan rahatsız olan bölge halkı, H.Y.’ye orman yolunu elverişli bir şekilde kullanamadıklarını söyledi. İddiaya göre; H.Y.’nin cevabı ise “Belediyeye yol lazımsa gelsin yıksın” oldu. Tapusu ve ruhsatı olmadığı halde hiçbir yere bina dikilmeyeceğini ifade eden bölge halkı, konunun takipçisi olacaklarını belirterek Dulkadiroğlu Belediyesi’nin herkese adaletli yaklaşması gerektiğini kaydettiler.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Hakan yaprak
  6 ay önce
  Ev sahibi benim. Evin her türlü resmi işlemlerini bizzat ben takip ediyorum. Belediyede resmi prosedürleri yerine getirerek işlemlerini yapıyor. Siz bana mı gelip sordunuz? Belediyeye mi sordunuz?? Haberin güncellenmeden önceki hali elimde var. Sizi sonuna kadar dava edicem
 • Miyase yaprak
  6 ay önce
  Burası bizim dededen kalma toprağımız. Biz kendi toprağımıza ev yaptık. Olayın muhattabı tamamen benim. Tek bir tane resimle böyle ithamlarda bulunmak bu kadar kolay mı? Sizin habercilik anlayışınız bu mu. Belediyeye karşı böyle ya*** haberler yapmak, işin resmi boyutunu bilmeden, bizim ağzımızdan çıkmayan kelimeleri burda söylemiş gibi hareket edilmesi???? Haberin önceki hali elimde var size her türlü dava hakkına sahibim. Bu olayın peşini bırakmayacağım.
 • Cemal Yaprak
  6 ay önce
  Bu bölge halkı kimmiş acaba orada 3-5 aile var hepsi akraba acaba diğer yapı*** yapılar ruhsatlı mı ? Haber yapmadan önce bir araştırsanız olmaz mı ? Ya*** haber yapıyorsunuz. acaba siz haber ajansı Sizin akranız mı !!!
 • Tefo baba
  6 ay önce
  ....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük İkramiye Kahramanmaraş’a Çıktı
Büyük İkramiye Kahramanmaraş’a Çıktı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü