Reklam
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar

Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar

Dudaklar yüzün en önemli parçasıdır, dolgun görünmeleri kişinin hem gülüşünü hem de mimiklerini etkiler.

23 Kasım 2020 - 20:01

Bu yüzden daha ince yapılı dudaklara sahip olan kişiler, özellikle kadınlar dudak dolgusu yaptırmak ister. Sadece bunun içinde değil, yapısal ve simetrik bozukluklar ve özellikle sarkık dudak içinde tercih edilebilir. Özellikle sarkık dudak kişinin hep somurtuyormuş gibi görünmesine neden olur, buda dış görünüşü kötü etkiler. Doğal görünen dolgun dudaklar için Dr. Dilara Turgut ile iletişime geçebilirsiniz, web sitesinden daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Yüzümüzde ilk bakışta hemen dikkat çeken parça dudaklardır, bu yüzden estetik operasyonlarında en çok tercih edilen organımızdır. Ancak dudak dolgusu bir estetik operasyonundan ziyade botoks olarak geçebilir. Herhangi bir cerrahi işlem yada ameliyat uygulanmaz sadece iğne yardımıyla dudağa dolgu maddesi enjekte edilir.

Dudak kalbi denen üst dudakla alt dudağın orta kısımlarının birleştiği yere dermal dolgu enjekte edilir, bu sayede hacim kazandırılır ve daha kontürlü görünmesini sağlar. Günümüzde kontürlü görünüm dudaklara makyajla verilmektedir, bunu dolguyla kalıcı hale getirebilirsiniz. Hayal ettiğiniz dudaklara bu uygulama ile kısa sürede ulaşabilirsiniz.

En Çok Merak Edilenler

Dudak dolgusu Elazığ hakkında çok fazla şey merak edilmektedir, bunlardan biri kalıcı olup olmadığıdır. Dudak dolgusu hacimlendirme ve şekillendirme için yapılır, enjeksiyon işlemi olduğu için yaklaşık 1-2 sene sonra dolgu maddesi erir ve yok olur. Süre net değildir. Kişinin yaşam tarzı, fiziksel yapısı ve dış etkenler süreyi belirler. Diğer bir merak edilen, dolgunun miktarıdır.

Aslında buda kişiden kişiye değişir. İstekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda dolgu miktarı azaltılır veya arttırılır. Aslında kişinin kendini hangi durumda daha iyi hissettiğiyle alakalıdır. Ancak elbette doktor tavsiyesini de dinlemek gereklidir. Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. Bu madde vücut tarafından kendi üretilir, bu yüzden enjekte edildiğinde kabul edilmesi ve uyum sağlaması oldukça hızlı olacaktır.

Yanlış Bilinen Doğrular

Dudak dolgusunun tehlikeli ve riskli bir uygulama olduğu düşünülür, aksine uygulama esnasında uyuşturucu jel sürüleceği için hiçbir şey hissedilmez. İşlem sonrası hafif kızarıklık ve morarma olması ise normaldir, 1 gün zaten ödem olacaktır, ardından daha doğal görünecektir. Ancak hyaluronik asit enjekte edildiği ve kalıcı olmadığı için hiçbir zararı yoktur, elbette güvenilir bir yerde, uzman doktorla yapılırsa.

 En çok balık dudak gibi görünmesinden korkulur, ancak bu tamamen enjeksiyon miktarıyla alakalıdır, yani herkeste böyle duracak diye bir şey yoktur. Doktorun tavsiyelerini dinlemek bu yüzden önemlidir. Bir diğer yanlış bilinen doğru, operasyon sonrası eve gelip dinlenilmesi gerektiğidir. Ancak aksine kişi dolguyu bir öğlen arasında yaptırıp sonra yeniden işine devam edebilir. Günlük hayati etkileyecek komplikasyonlar oluşturmayacaktır.

Dolgu Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişi muayene edilir, dudakları dolguya uygun mu diye bakılır. Eğer uygunsa randevu günü verilir. İşleme başlamadan önce dudak ve çevresi uyuşturulur, ardından nerelere dolgu enjekte edileceği çizilir ve o yerlere iğneyle enjekte edilir. Ağrısız ve çok hızlı bir işlemle hayalinizdeki dudaklara sahip olabilirsiniz. Hekimin deneyimi, kişinin yüzünün iyi değerlendirilmesi ve dudak için uygun ürün seçmek doğal görünümü etkilemektedir.

Fiyatlandırma

Dudak dolgusunun genelde çok pahalı bir işlem odluğu düşünülür, ancak tam aksine geri dönüşümü olan bu dermal dolgular kalıcı operasyonlara göre 10 kat daha uygundur. Fiyatlandırmada doktorun tecrübesi, kliniğin temizliği, kullanılan teknolojik imkanlar ve enjekte edilecek dolgu miktarı da etkilidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halk otobüsünün tekeri mermi gibi fırladı
Halk otobüsünün tekeri mermi gibi fırladı
Göksun’da uyuşturucu operasyonu
Göksun’da uyuşturucu operasyonu