Doğru Cevap doğru yolda

Doğru Cevap doğru yolda

Kahramanmaraş’ta eğitimlerine tüm hızıyla devam eden Doğru Cevap Koleji, ÖSYM tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) dereceye giren öğrencilerine plaket verdi. Zorlu maratonu büyük bir başarı ile tamamlayan Doğru Cevap Koleji öğrencisi Melih Karabacak, YKS’de Türkiye 29’ncusu olarak büyük bir başarıya imza attı.

18 Temmuz 2019 - 18:25

15-16 Haziran tarihlerinde yapılan üniversite sınavının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin girdiği sınavda Doğru Cevap Koleji öğrencisi Melih Karabacak, sınavda büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 29’ncusu ve Kahramanmaraş İl Birincisi olmayı başardı. Doğru Cevap Koleji, YKS’de yakalanan bu başarıyı karşılıksız bırakmadı ve sınavda dereceye giren öğrencilerine plaket vererek onurlandırdı. Doğru Cevap Koleji binasında gerçekleştirilen organizasyonda konuşan Doğru Cevap Eğitim Kurumları Kurucusu Muharrem Erantepli, “15-16 Tarihlerinde yapılan üniversitelere giriş sınavı ile ilgili olarak sonuçlar dün itibari ile ÖSYM tarafından açıklandı. Türkiye genelinde yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin girdiği TYT sınavı ve 2 milyon öğrencimizin girdiği AYT sınav sonuçları dün itibari ile açıklandı. Kahramanmaraş Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak sınav sonuçlarını öğrencilerimizden dönüş olarak aldığımızda çok mutlu olduk ve bu sevincimizi sizlerle paylaşmak istedik. Bu sene Doğru Cevap Koleji olarak 90 civarında öğrencimiz sınava girdi, bunlardan 19 tanesi Türkiye geneli 2 buçuk milyon öğrenci içerisinde ilk 10 binde yer alarak istedikleri üniversitelere girebilecek puanları almayı başardı. Doğru Cevap ailesi olarak bizler köklü bir kuruluşuz Doğru Cevap Koleji olarak da ilk mezunlarımızı veriyoruz. İlk mezunlarımızda kitlesel başarı anlamında 90 kişiden 20’ye yakını ilk 10 binde yer alması, hem de eşit ağırlık alanında Melih Karabacak kardeşimizin yine 2 buçuk milyon öğrenci arasında Türkiye 29’uncusu olması hem Doğru Cevap ailesi olarak bizleri hem de Kahramanmaraş eğitim camiasını mutlu etmiştir. Yani bizler Doğru Cevap Koleji olarak verdiğimiz eğitimle, ilgilenmelerimizle ve öğretmen kadromuzun özverili çalışmaları ile bu üstün başarıyı elde ettik. İnşallah ilerleyen yıllarımızda başarı çıtamızı yükselterek devam etme azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu yüksek başarının kazanılmasında emeği geçen Doğru Cevap ailesi içerisinde yer alan yönetici arkadaşlarıma, öğretmen arkadaşlarıma, rehberlik yapan arkadaşlarıma, burada çalışan personele, çalışmaları ile bu başarıyı yakalayan öğrenci kardeşlerime ve bunların yetişmesinde en önemli pay sahibi olan ailelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kardeşlerimize de üniversite hayatında başarılar diliyorum. Çünkü Türk Milleti olarak bizim en önemli sermayemiz bu genç kardeşlerimizdir. Bu genç kardeşlerimizin aldığı eğitimle, aldığı milli ve manevi değerlerle Türkiye’nin geleceğini inşa edecek kardeşlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.


“Azim ve kararlılık anahtar olgudur”

YKS sınavında Türkiye 29’ncusu ve Kahramanmaraş İl Birincisi olarak büyük bir başarıya imza atan Melih Karabacak ise, yaşadığı başarının sırrını açıkladı. Karabacak, şunları kaydetti: “Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yakaladığım bu başarıda onların bana çok yardımları ve destekleri oldu. Yakaladığım bu başarıya bakarsak eğer, bir başarıda ilk başta hedef olması gerekiyor. Belli bir hedef doğrultusunda çalışmak bizi başarıya götüren anahtar olgudur. Ben kendime hedef koydum ve ilk 100’e gireceğim, istediğim üniversiteye gidip istediğim bölümü yazacağım. Bu isteğimi hocalarımıza belirttim ve bu yönde eğitim almak istediğimi belirttim. Ardından hedefimi koyduğum için rahattım ve yolumu çizmiştim. Yollarımın hatları belli oluğu için o doğrultuda çalıştım ve hedefime ulaştım. Arkadaşlarıma tavsiyem hocalarımızın sözlerine çok dikkat etsinler. Hocalar çok tecrübeli insanlar ve bizlere en iyi yolu gösterecek insanlardır. Azim ve çalışmanın her zaman ve hayatın her alanında ellerinde bulundurmaları gerekiyor. Ne okumak istediğim konusuna gelince de ben hukuk istiyorum. Çeşitli ideallerim var ve gerçekleştirmek istediğim en doğru alan da hukuk şu anda. Bölüm olarak hukuk seçeceğim.”Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yemeğin Ardından Karın Ağrısı Başlıyorsa…
Yemeğin Ardından Karın Ağrısı Başlıyorsa…
Türkiye’nin Yeni Genç Sesi Baran Sertkaya’nın İlk Sıngle’ı Piyasada
Türkiye’nin Yeni Genç Sesi Baran Sertkaya’nın İlk...