DİLEK SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ 19’UNCU KEZ SAHİPLERİ İLE...

DİLEK SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ 19’UNCU KEZ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU

Dilek Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Dereceyle Bitiren İlk Üç Öğrenci 50 Cumhuriyet Altını İle Ödüllendirildi

14 Haziran 2019 - 13:02

Dilek Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Dereceyle Bitiren İlk Üç Öğrenci 50 Cumhuriyet Altını İle Ödüllendirildi

Sabancı Vakfı’nın eğitim alanındaki başarılarını teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği ödül programlarından biri olan “Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri”, 13 Haziran Perşembe günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Merhum Sakıp Sabancı’nın teşviki üzerine Dilek Sabancı tarafından yaptırılan Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ilk üç derece ile mezun olan öğrencilere toplamda 50 Cumhuriyet altını takdim edildi.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Sabancı Vakfı Yöneticileri ve mezun öğrencilerin ailelerinin katıldığı törende, okul birincisi Elif Özalp’e 25, ikincisi Ayfer Ezer’e 15 ve üçüncüsü Dilara Bayburtlu’ya 10 Cumhuriyet altını ve başarı sertifikaları verildi.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Bizler Sabancı Vakfı olarak, 45 yıldır bu topraklardan kazandıklarımızı bu toprakların insanlarıyla paylaşmak için çalışıyoruz. Sabancı Vakfı, gençlerin eğitimine katkı sağlama hedefiyle kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her bölgesine eğitim kurumlarından öğretmenevlerine, öğrenci yurtlarından kültür merkezlerine kadar, aralarında Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer alan, 120’yi aşkın kalıcı eser kazandırdı. Bugüne kadar okulumuzdan mezun olan öğrencilerin gösterdiği başarılar bu hedefe ulaştığımızın en güzel göstergesidir. Sizlerle gurur duyuyoruz. Eğitim öğretim hayatı süresince kazanılan olgunlaşma ve iyi insan olma süreci bütün bir ömür boyunca devam ediyor, bu sürecin sizler için de devam edeceğine tüm kalbimle inanıyorum. Bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatınızda daima kendinize güvenin, risk almayı bilin ve inandığınız yolda cesaretle ilerleyin. Sabancı Vakfı olarak siz mezunlarımızı kutluyor; onları yetiştiren Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin değerli öğretmenlerine ve ailelerine emekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 280 öğrenci mezun oldu. Sabancı Vakfı, Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puanı alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” veriyor.

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Sabancı Vakfı tarafından 25 derslik kapasitesine sahip olarak yaptırılan ve kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk öğrencilerini 1997 yılında kabul etti. Meslek lisesi bünyesinde her biri 40’ar kişilik olmak üzere 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen laboratuvarı, kütüphane, 600 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ve 120 kişilik konferans salonu yer alıyor. Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “muhasebe finansman”, “bilişim teknolojileri”, “pazarlama ve perakende”, “büro yönetimi ve sekreterlik” dallarında öğrencileri iş hayatına ve yükseköğretime hazırlıyor. Her yıl okulu başarıyla bitiren ilk üç öğrenciye “Dilek Sabancı Eğitim Ödülü”, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puan alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye de üniversite öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” veriliyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yıldız Holding En İyi İşveren Markası seçildi
Yıldız Holding En İyi İşveren Markası seçildi
Ilıca’da öğrencilerin güvenliği için yaya yolu yapımına başlandı
Ilıca’da öğrencilerin güvenliği için yaya yolu yapımına...