Reklam
Deva Partisi İl Başkanı Karatutlu Hakkında Flaş Ayrıntı

Deva Partisi İl Başkanı Karatutlu Hakkında Flaş Ayrıntı

Deva Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanlığına getirilen Dr. İrfan Karatutlu’nun Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile aynı gün AK Parti’den istifa ettiği öğrenildi.

06 Ağustos 2020 - 15:39 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 15:42

Eski Devlet Bakanı Ali Babacan’ın Genel Başkanlığında kurulan ve hızlı bir teşkilatlanmaya giden Deva Partisi, il başkanlarını belirlemeye devam ediyor. Bugün itibariyle 61 il başkanını belirleyen Deva Partisi'nden Kahramanmaraş’ta İl Başkanı olmak için 80 civarında başvuru olmuştu. Ankara’da, 18 Temmuz’da yapılan İl Başkanı Belirleme Toplantısında da Dr. İrfan Karatutlu Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilmişti. Karatutlu hakkında flaş bir ayrıntı Deva Partisi ailesinin dikkatini çekti.

Daha AK Parti’de siyaset yaptığı dönemde Babacan’ı rol model alan Karatutlu’nun, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile aynı AK Parti’den istifa ettiği ve Babacan’ın ekibine dahil olmak için Deva Partisi’nin kurulmasını beklediği bilgisine ulaşıldı.

Karatutlu, kendisine Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanlığı görevi tevdi edildiği günden beri dürüst, samimi, adı herhangi bir olayla kirlenmemiş, temiz siyaset özlemi çeken çalışma arkadaşları arayışına girdi.

Deva Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Dr. İrfan Karatutlu Kimdir?

DEVA Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı İrfan Karatutlu, 1965 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlığını tamamladı. 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu, hâlen KSÜ Kamu Yönetimi Tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

1991 yılında Sağlık Bakanlığında Doktor olarak çalışma hayatına başlamıştır. Sağlık Bakanlığında çeşitli pozisyonlarda Yöneticilik görevleri almıştır. 2007 yılından bu yana özel bir hastanede Fizik Tedavi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Kahramanmaraş Spor Yönetim Kurulu Üyeliği, Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanlığı yapmıştır.

İyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça ve Almanca bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobili kullanan amcasıymış
Otomobili kullanan amcasıymış
“19 Eylül Gaziler Günü” Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
“19 Eylül Gaziler Günü” Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı