Reklam
Denetimli serbestlik yükümlüleri okul boyuyor

Denetimli serbestlik yükümlüleri okul boyuyor

Elbistan’da denetimli serbestlik kapsamında kamuya yararlı bir işte çalışma zorunluluğu bulunan yükümlüler, okulların boya, tadilat ve çevre temizliğini yapıyor.

11 Temmuz 2019 - 17:19

Adalet Bakanlığı tarafından, okulların kapalı olduğu yaz tatil sürecinde tüm denetimli serbestlik müdürlüklerince denetimli serbestlik tedbir kapsamında kamuya yararlı bir işte çalıştırma cezasına tabi yükümlüler, okulların boya-badana ve temizlik işlerini üstleniyor. Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü de bu kapsamda ilçedeki 8 okulun boya-badana ve temizlik işlerinin, denetimli serbestlik yükümlülerince yapılmasını kararlaştırdı.

Okullarda çalıştırılacak denetimli serbestlik yükümlüler, Elbistan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından boyacılık kursuna tabi tutularak sertifika almaları sağlandı. Daha sonra Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçilerek tadilat yapılacak okullar belirlendi. İlk olarak Yeşilyurt Anaokulu’nda başlatılan boya-badana ve temizlik çalışmaları Sevgi Anaokulu le devam etti. Çalışmalar, yaz tatil sonuna kadar devam edecek ve ilçedeki 8 okulda boya-badana ve temizlik yapılacak. Bu çalışmalarla birlikte hükümlülerin, cezalarının infazını yerine getirerek cezaları tamamlandıktan sonra bir meslek sahibi olarak iş bulmalarının kolaylaşması amaçlanıyor.


KAYNAK: ELBİSTAN'IN SESİYORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Park görevlisinden insanlık dersi
Park görevlisinden insanlık dersi
Kahramanmaraş'ta Polisten Fuhuş Operasyonu
Kahramanmaraş'ta Polisten Fuhuş Operasyonu