Demokrasiyi askıya alırsanız ekmeği de askıya koyarsınız

Demokrasiyi askıya alırsanız ekmeği de askıya koyarsınız

Babacan, Bahçeli’nin başlattığı Askıda Ekmek Projesi üzerinden iktidara yüklendi: Yaptıklarından hiç utanmıyorlar mı? Siz bir ülkede adaleti, demokrasiyi askıya alırsanız, o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız.

19 Ekim 2020 - 13:27

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı Askıda Ekmek Projesi üzerinden iktidara sert eleştiriler yöneltti.

Babacan "Askıda ekmek projesi başlattılar. Yaptıklarından hiç utanmıyorlar mı? Siz bir ülkede adaleti askıya alırsanız, insan haklarını askıya alırsanız, demokrasiyi askıya alırsanız, o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız. Bu ne demek? Vatandaşının bir ekmek parasına muhtaç kaldığını, iktidarın bir ortağının açıkça ilan etmesi demek.

"YOKSULLUK TÜRKİYE'NİN KADERİ DEĞİLDİR"

Hayretlere düşüyorum. Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır, nasıl utanmazlıktır? Konuşmaya gelince yerli, milli diyorlar. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir. milliyetçilik bu ülkenin her bir vatandaşını aynı samimiyetle kucaklayabilmektir. Milliyetçilik kutuplaştırmak değildir. Bu yoksulluk çözümsüz değildir, yoksulluk Türkiye’nin kaderi değildir" diye konuştu.

Partisinin Erzurum İl Kongresi’nde konuşan Babacan, Kanun Hükmünde Kararnameler ile herkesin tek bir sepete atıldığını, ülkede yönetim krizini yaşandığını ifade etti. İktidara "Her gazete aynı manşetle mi çıksın istiyorsunuz" tepkisini gösteren Babacan, özgürlüğün olmaması halinde ekonominin de gelişemeyeceğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Konya, Savunma Sanayinin Merkezi Olma Yolunda
Konya, Savunma Sanayinin Merkezi Olma Yolunda