Çocukların İlk Sinema Deneyimi

Çocukların İlk Sinema Deneyimi

“Herkes İçin Sinema” mottosuyla sinema izleme kültürünü Türkiye’nin her köşesine yaymak için çalışan CGV Mars Entertainment Group, bu çerçevede hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İlk Sinema Biletim” kapsamında bu kez Kahramanmaraşlı öğrencileri ağırladı.

09 Nisan 2019 - 13:38

“Herkes İçin Sinema” mottosuyla sinema izleme kültürünü Türkiye’nin her köşesine yaymak için çalışan CGV Mars Entertainment Group, bu çerçevede hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İlk Sinema Biletim” kapsamında bu kez Kahramanmaraşlı öğrencileri ağırladı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliğiyle Cinemaximum Piazza Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen özel gösterimde, çoğu ilk kez sinemayla tanışan 7-13 yaş arası 100 çocuk Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna adlı filmi keyifle izledi.

 

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına “Herkes için Sinema” mottosu ile yön veren CGV Mars Entertainment Group, sinemaya gitme ve film izleme kültürünün genç kuşaklarda yeşermesine katkı sağlamak için hayata geçirdiği “İlk Sinema Biletim” projesini Kahramanmaraş’a da taşıdı. 9 Nisan Salı günü hiç sinemaya gitmemiş ya da ekonomik dezavantajlar sebebiyle çok kısıtlı sinema deneyimi olan çocukları beyazperdeyle tanıştırmak hedefiyle Cinemaximum Piazza Kahramanmaraş’ta özel bir gösterim gerçekleştirildi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliğiyle gerçekleştirilen özel gösterimde 7-13 yaş arasındaki 100 çocuk, Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna filmini seyrederek sinema ile tanıştı.

 

“İlk Sinema Biletim” projesi ile çocukların sosyalleşmesinde, toplumla diyaloglarının güçlenmesinde, hayal güçlerinin ve sanatsal bakış açılarının gelişmesinde önemli rol oynayan sinema kültürünün, genç kuşaklarda yeşermesine katkı sağlamayı amaçlayan CGV Mars Entertainment Group, önümüzdeki günlerde bu özel gösterimleri başka illere de taşıyarak sürdürmeyi arzu ediyor. CGV Mars Entertainment Group, daha önce “İlk Sinema Biletim” projesi kapsamında Van, Şanlıurfa, Bingöl, Adıyaman, Gaziantep, Çorum, Ankara ve İstanbul’da 7-15 yaş arası çocukları Cinemaximum’larda konuk etmişti.

 

CGV Mars Entertainment Group Hakkında:

2016 yılında CJ Güney Kore’nin en büyük multiplex sinema zinciri bünyesine katılan CGV Mars Entertainment Group, Türkiye’de sinema izleyicisine üstün hizmet kalitesiyle sinema keyfi sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 4DX, Starium, ScreenX, IMAX gibi gibi ileri düzey film teknolojilerini Türkiye ile ilk buluşturan şirket olan CGV Mars Entertainment Group, konforlu, özelleştirilmiş koltuklarının yer aldığı Gold Class ve Tempur salonları ile de farkını ortaya koymaktadır. Cinemaximum salonları ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışı ile birleştiren CGV Mars Entertainment Group, sunduğu avantajlı kampanyalar ve CGV Cinema Club ile sinema keyfini herkesle buluşturmayı hedeflemektedir. CGV Mars Entertainment Group Türkiye genelinde 909 salonu ve 122.316 koltuk sayısı ile Türk filmseverlere hizmet sunmaktadır.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afşin belediye meclisinden barış pınarı harekâtına tam destek!
Afşin belediye meclisinden barış pınarı harekâtına tam destek!
Başkan Güven'den İşten Çıkartılan Taşeron İşçilere Destek
Başkan Güven'den İşten Çıkartılan Taşeron İşçilere Destek