Reklam
CHP’den KSÜ Civarındaki Mahir Ünal Afişlerine Tepki

CHP'den KSÜ Civarındaki Mahir Ünal Afişlerine Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yılın açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal için Ak Parti tarafından hazırlatılan afişlere tepki gösterdi.

07 Ekim 2019 - 19:17 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 22:27

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yılın açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal için AK Parti tarafından hazırlatılan afişlere tepki gösterdi.

Üniversitenin etrafına asılan KSÜ 2019-2020 Akademik Yılı açılış töreni pankartında “Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal Kahramanmaraş’ta” yazılı olmasının doğru olmadığını belirten Başkan Ateş, yazılı bir basın açıklaması yaparak söz konusu durumu rezalet olarak nitelendirdi.

Ateş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Üniversitenin önüne asılmış olan pankart ile ilgili açıklamamız üniversite yönetimi ve Sayın Rektör tarafından galiba anlaşılmamış. Bir açıklık getirelim. Pankartı Üniversite Rektörlüğü yaptırmamış. Yani bir de üniversite Rektörlüğü yaptırsaymış tam olacakmış. Zaten pankartın sağ alt köşesinde AK Parti'nin logosu var. Bizim bu pankarttaki itirazımız üniversitenin hemen önündeki bütün bilboardları kapatacak şekilde üniversitenin girişine bu pankartın aşılması. Bir ikincisi bir üniversitenin logosunun bir siyasi partinin reklam afişinde yer alması. Üçüncüsü seçim dönemi üniversitede bir randevuya giderken arabamızın üzerinde parti amblemi olduğu için arabamız üniversiteye alınmadı. Ama ne hikmetse üniversitenin Sayın Rektörü, üniversitenin amblemini üniversitenin kendisini bir siyasi partinin arenasına çok rahatlıkla dönüştürebilir. Üniversiteler bağımsız olmalı, üniversiteler tarafsız olmalı, üniversiteler eğitim yuvası olmalı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, burada yaşayan herkesin Üniversitesidir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, sadece bir siyasi partinin reklamının ya da şovunu yapıldığı bir alan olmamalıdır ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, bir siyasi partinin kendi iç çekişmesinin neticesinde o partinin içinde yer alan birilerinin reklamına alet olmamalıdır.

Sayın Rektör, billboardlar bize ait değil pankartı da biz yaptırmadık, demiş. Ne diyeyim: Onu da siz yaptır saydınız bari!
Üniversitemizi ülkemizdeki saygın üniversiteler haline getirmek, üniversite hastanemizi şifa dağıtan bir merkez haline getirmek, kaliteli eğitim veren fakülteler meslek yüksekokulları ve mezun olan öğrencilerin iş bulduğu güzel bir üniversite istiyoruz. Siyasete alet olan bir üniversite değil ve son olarak sizin yıllardan beri yapamadığınızı bu şehri idare edenlerin yıllardır yapamadığını bir öğrencimiz bir yarışma programı ile yaptı. Şehrimizin ve üniversitemizin adını duyurdu. Onun yaptıklarından örnek alıp üniversitemizin gelişmesi için çalışın bence!"

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta Akıl Almaz Hırsızlık
Kahramanmaraş'ta Akıl Almaz Hırsızlık
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza