Reklam
CHEP kıtalar arası nakliyatlarda otomotiv parçalarını koruyor

CHEP kıtalar arası nakliyatlarda otomotiv parçalarını koruyor

CHEP, uluslararası tedarik zinciri süreçlerinde müşterilerinin doğru çözümleri uygulamasına yardımcı olacak altyapısıyla onların ihracat ve ithalat sırasında oluşabilecek risklerini belirliyor. Sunduğu ekipman çeşitliliğiyle sanayi parçalarının korunmasını, az maliyetle en fazla verimin alınmasını sağlıyor.

10 Eylül 2019 - 13:19

CHEP, uluslararası tedarik zinciri süreçlerinde müşterilerinin doğru çözümleri uygulamasına yardımcı olacak altyapısıyla onların ihracat ve ithalat sırasında oluşabilecek risklerini belirliyor. Sunduğu ekipman çeşitliliğiyle sanayi parçalarının korunmasını, az maliyetle en fazla verimin alınmasını sağlıyor.

Tedarik zinciri sürecinin bir aşaması olan ithalat ve ihracat sırasında yasa ve kurallarla birlikte çeşitli nakliye biçimleri ile ulaşım ağlarının oluşturduğu karmaşık işlemler bulunuyor. Firmalar bu süreçte hızlı karar verebilmek için ürünlerinin nerede olduğunu takip etmek, planlanan zamanda, eksiksiz ve hasarsız gitmesini garanti altına almak istiyor.

CHEP, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere ana ve yan sanayi parça üreticilerine özel endüstriyel çözümler sunuyor. Dünyanın her yerine her türlü sanayi parçasını taşımak için tasarlanmış kıtalararası ağ, sistem ve çözümleriyle hizmet veriyor.

Doğru çözümleri uygulayarak, parçaların korunmasını, en verimli nakliye yöntemlerinin kullanılmasını sağlıyor. Böylece müşterilerinin daha az maliyetle en fazla verimi almasına ve karlarını artırmasına yardımcı oluyor.

Gümrük işlemlerine çözümler sunuyor

Tedarik zincirinde ağ ve bilgi birikimine sahip olan CHEP, uzman ekibiyle müşterilerinin toplam satın alma maliyetini değerlendiriyor. ‘Yalın Altı Sigma’ ilkelerini kullanarak mevcut tedarik zincirini analiz ediyor ve fırsatları belirliyor. Bu doğrultuda katma değeri olmayan faaliyetleri ortadan kaldırıyor, maliyetleri azaltan ve avantajları gösteren bir finans modeli hazırlıyor. Müşterilerinin ana hedeflerine ve temel performans göstergelerine ulaşmalarını sağlayacak en az riskli çözümleri buluyor.

Ayrıca CHEP, uluslararası nakliyatlarda kesinti olmaması için gümrük işlemlerine destek veriyor, bu sayede parça teslimindeki gecikme ve para cezası ödeme riskini azaltmalarına yardımcı oluyor. Yeniden kullanılabilir ambalaja dair ilgili ülkelerdeki operasyonel ihracat ve ithalat işlemlerini öğrenmenin yanı sıra üçüncü parti tedarikçilerle birlikte çalışarak ölçek ekonomisini oluşturuyor.

CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce; “CHEP olarak global ölçekte ana ve yan sanayi parça üreticileriyle çalışan ve tedarik zinciri süreçlerinde büyük deneyime sahip olan bir firmayız. Müşterilerimizin uluslararası tedarik zincirlerini geliştirmek için gerekli bilgi ve uzmanlığımızı kullanıyoruz. Kaliteli ve yeniden kullanılabilen ekipman çözümlerimizle etkin bir tedarik zinciri süreci inşa etmelerini sağlıyoruz. Böylece dünya üzerinde daha fazla yere daha fazla ürünün hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde taşınmasına yardımcı oluyoruz” dedi.

CHEP Hakkında

Uluslararası tedarik zinciri devi Brambles Grubu’nun bir parçası olarak Avustralya’da kurulan CHEP; hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek, perakende, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri için iş süreçlerini baştan sona optimize eden tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. CHEP’in sürdürülebilir iş modeli, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalıdır. CHEP’ten kiralanan ekipmanlar kullanım sonrası toplanıp düzenli olarak bakım ve onarımdan geçirilerek tekrar hizmete sunulmaktadır. Bu sayede ekipman yönetimindeki maliyetler düşürülerek tedarik zinciri verimliliği artırılmaktadır. Dünya çapında 54 ülkede 275 milyon paletlik dolaşım ağı ve 14 bin çalışanı bulunan CHEP, 2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Global pazarlardaki tecrübesini Türkiye’deki iş ortaklarının tedarik zinciri yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan CHEP; daha iyi iş modelleri, daha iyi gezegen, daha iyi toplumlar anlayışıyla her gün sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışmaktadır.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm Hayvanlarını Kaybeden Vatandaş İçin 10 Günde Herşey Değişti!
Tüm Hayvanlarını Kaybeden Vatandaş İçin 10 Günde Herşey...
Mahalleli Bu Yola ‘Ölüm Geçidi’ Diyor
Mahalleli Bu Yola ‘Ölüm Geçidi’ Diyor