Reklam
CHEP ekipmanları otomasyon sistemlerinin sürekliliğini sağlıyor

CHEP ekipmanları otomasyon sistemlerinin sürekliliğini sağlıyor

Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile tedarik zinciri çözümleri sunan CHEP, standart, kaliteli, dayanıklı ekipmanlarıyla otomasyon sistemlerindeki aksaklıkları azaltıyor ve sürekliliği sağlıyor. Paletlerini düzenli olarak inceleyip onaran CHEP, bu sayede malzeme taşıma verimliliğini artırıyor, ürünlerin piyasaya daha hızlı ulaşmasını sağlayarak maliyeti azaltıyor.

11 Eylül 2019 - 16:43

Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile tedarik zinciri çözümleri sunan CHEP, standart, kaliteli, dayanıklı ekipmanlarıyla otomasyon sistemlerindeki aksaklıkları azaltıyor ve sürekliliği sağlıyor. Paletlerini düzenli olarak inceleyip onaran CHEP, bu sayede malzeme taşıma verimliliğini artırıyor, ürünlerin piyasaya daha hızlı ulaşmasını sağlayarak maliyeti azaltıyor.

Tedarik Zinciri Yönetimi, bir şirketin en önemli iş süreçleri arasında yer alıyor. Bu zincirin her halkasının birbirini düzenli bir biçimde izlemesi, temel evrelerinin iyi kavranması ve hakim olunması gerekiyor. Tedarik zincirinin bir parçası olan otomasyon sistemlerinin verimli çalışması ise süreçlerin standardize edilmesi ile mümkün oluyor. Bugünkü üretim dünyasında rekabet avantajı sunan otomasyon sistemleri, hızlı ve yinelenebilir kaliteli ürünler üretilmesine olanak tanıyor; buna bağlı olarak uygun standart ekipman kullanımı da oldukça önemli oluyor.

Otomasyon sistemlerinizi destekliyor

Boyutu ve geometrisi standart olmayan paletler üretim hatlarında aksamalara neden oluyor. CHEP, düzenli bakım ve onarım ile kırılmalara karşı ekstra dayanıklı olan standart paletleri ile otomasyon sistemlerini ve tedarik zincirlerini verimli hale getiriyor. Uygun spesifikasyonlara göre üretilip muhafaza edilen CHEP paletleri sayesinde elleçleme için daha az zaman harcanıyor. Devrilen paletler nedeniyle iş süreçlerinin durma noktasına gelme sorunu ortadan kaldırmak için paletlerini standart yük kapasitelerinde test ediyor, uzun süreli kullanım sonrasında oluşan devrilme riskini minimum seviyeye indiriyor.

Palet kalitesinin sürekliliğini sağlıyor

CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli kapsamında kiralanan paletlerini düzenli olarak inceleme ve onarım sürecinden geçiriyor. Çıkıntı yapan çiviler vb sorunları son teknolojiye sahip sistemleriyle hızlı ve kesin bir şekilde çözümlüyor. CHEP’in kalite standartlarındaki sürekliliği sayesinde daha az ürün hasarıyla karşılaşılıyor, otomatik sistemlerdeki aksaklıklar azaltılıyor.

Şirketlerin üretim ve tedarik zinciri süreçlerinde otomasyon sistemlerinin rekabet avantajı sağladığını belirten CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce; “Otomasyon; olağanüstü hızlarda, yüksek kaliteli ürünlerin sürdürülebilir bir şekilde üretilmesine olanak tanıyor. Otomasyon sistemlerinin etkili bir şekilde çalışabilmesi için ise üretim hatlarında doğru ekipman kullanılması gerekiyor. CHEP olarak tedarik zincirinin her aşamasında dayanıklı, kaliteli ve standart ekipmanlarımızla verimliliği artırıyor, otomasyon sistemlerinden maksimum ölçüde fayda alınmasını sağlıyoruz. Böylece müşterilerimizin üretim hattındaki duraksamalarını ve yeniden teslimat yapmak zorunda kalarak ekstra enerji harcamasını önlüyoruz” dedi.

CHEP Hakkında

Uluslararası tedarik zinciri devi Brambles Grubu’nun bir parçası olarak Avustralya’da kurulan CHEP; hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek, perakende, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri için iş süreçlerini baştan sona optimize eden tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. CHEP’in sürdürülebilir iş modeli, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalıdır. CHEP’ten kiralanan ekipmanlar kullanım sonrası toplanıp düzenli olarak bakım ve onarımdan geçirilerek tekrar hizmete sunulmaktadır. Bu sayede ekipman yönetimindeki maliyetler düşürülerek tedarik zinciri verimliliği artırılmaktadır. Dünya çapında 54 ülkede 275 milyon paletlik dolaşım ağı ve 14 bin çalışanı bulunan CHEP, 2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Global pazarlardaki tecrübesini Türkiye’deki iş ortaklarının tedarik zinciri yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan CHEP; daha iyi iş modelleri, daha iyi gezegen, daha iyi toplumlar anlayışıyla her gün sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışmaktadır.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Özel Hastanede Kahramanmaraşlı Hastaya Doktor Kafa Attı!
İstanbul'da Özel Hastanede Kahramanmaraşlı Hastaya Doktor Kafa...
KSÜ Avşar Yerleşkesinde İnşası Tamamlanan Yeni Cami İbadete Açıldı
KSÜ Avşar Yerleşkesinde İnşası Tamamlanan Yeni Cami İbadete...