Çağlayancerit’te Zahmetleri Rahmete Çeviren Proje

Çağlayancerit’te Zahmetleri Rahmete Çeviren Proje

Çağlayancerit Kaymakamlığı ve Çağlayancerit Belediyesi’nin koordinasyonunda hazırlanan Çağlayancerit aşevi ve sosyal market projesiyle hem yemek yapma imkanı olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek ihtiyacı karşılanıyor hem de maddi durumu olmayan vatandaşların sosyal market aracılığıyla gıda ve giyim ihtiyacı ücretsiz bir şekilde karşılanıyor.

31 Mayıs 2021 - 15:52

Projeye ilişkin bilgiler veren Çağlayancerit Kaymakam Vekili Özgür İşçimen, evinde kendi yemeğini yapamayan yaşlılar çoğunlukta olmak üzere fiziksel rahatsızlıklarından dolayı yemek yapamayan vatandaşların yemek ihtiyacının aşevinden karşılandığını söyledi.

İşçimen, şu açıklamalarda bulundu: “İlçemize geldiğimizde özellikle sosyal hizmet alanında aşevine ihtiyaç olduğunu gördük. Biz de kaymakamlık olarak vakfımız ve belediyemizle birlikte bir çalışma yürüttük. Yaptığımız proje kapsamında bakanlık onayıyla aldığımız proje desteğiyle bir ihale gerçekleştirdik. Hizmet alımı yönetimiyle de bayram günleri de dahil olmak üzere sene sonuna kadar tespit ettiğimiz 450 kişiye yemek vereceğiz. Projenin pandemi döneminde, ramazan ayını da kapsaması açısından önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Gıda ürünlerinin kaliteli olmasına, yemeklerin hazırlandığı mutfağın hijyenik olmasına ayrıca dikkat ediyoruz. Bununla birlikte hayırseverlerimizin katkısıyla da zaman zaman menülerimizi daha da zenginleştirdik. Evinde kendi yemeğini yapamayan yaşlılarımız çoğunlukta olmak üzere fiziksel rahatsızlıklarından dolayı yemek yapamayan vatandaşlarımızı aşevimizin imkanlarından faydalandırıyoruz. Yemekler, doğrudan evlerine teslim ediliyor. Bu noktada tabi ki Çağlayancerit Belediyemizin de bize çok büyük destekleri oldu.”

“DEVLETİN SADECE GÜCÜNÜ DEĞİL, ŞEFKATİNİ DE GÖSTERİYORUZ!”

Devletin ilçedeki temsil organı olarak sadece devletin gücünü değil aynı zamanda devletin şefkatini de gösterdiklerini belirten Kaymakam Vekili İşçimen, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere bir sözü, nasihati var. Sayın Cumhurbaşkanımız der ki; idareciler, devletin sadece gücünü değil şefkatini de temsil eder. İdareciler, devletin duyan kulağı, gören gözü, hisseden kalbi konumundadır. Vatandaş, devlet deyince ilde valisini, ilçede kaymakamını bilir. İşte bu misyonla, bizlere yüklenmiş olan ulvi bir görevle yola çıktık. Özellikle pandeminin de etkisiyle beraber sosyal ekonomik yönden ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç olan ve özellikle de bizlere gelemeyen onurlu ve gururlu kesimleri titiz bir çalışma yaparak tespit ettik. Bu vatandaşlarımız gelip sosyal marketten ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.”

“KAMU KURUM VE KURULUŞLARIMIZLA UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ!”

Kaymakamlık görevine ilk olarak Çağlayancerit’te başladığını kaydeden İşçimen, kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyum içinde çalıştıkları için kısa bir süre içinde çok sayıda başarılı projeye imza attıklarını  belirterek şunları söyledi: “Ben göreve başlayalı yaklaşık 4 ay oldu. Bu 4 ay içerisinde aşevi ve sosyal market projemizi hayata geçirdik. Yaşlılara hürmet, ömrümüze bereket sloganıyla yola çıktığımız vefa projemiz onaylandı. Akabinde aile destek projemiz de şu an onaylanma safhasında. Dolayısıyla çok kısa bir süre içinde siz bunların mevzuatını ve altyapısını tamamlayıp, planlayıp, koordine edip ve bir an önce de hizmete açmak demek; o ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının uyumlu çalışmak demektir. Bizim de bu projelerimizde kısa sürede başarılı olmamızda ilçe belediyemizle uyumlu çalışmamızın etkisi çok büyük. Çünkü ilçe belediyemizin olağanüstü çaba ve gayretleri bunlar mümkün oldu.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dulkadiroğlu’ndan Her Ses Bir Nefes
Dulkadiroğlu’ndan Her Ses Bir Nefes
Kahramanmaraş'ta hurdalıkta yangın
Kahramanmaraş'ta hurdalıkta yangın