Reklam
Çağlayancerit İçin Büyük Tehlike

Çağlayancerit İçin Büyük Tehlike

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Çağlayancerit ilçesindeki yapıların sadece yüzde 20’sinin betonarme olduğunu belirterek konuyla ilgili meclise soru önergesi verdi.

23 Temmuz 2020 - 12:05

Soru önergesinde Sefer Aycan ilçedeki binaların depreme karşı dayanıklı olmadığını söyledi.

Aycan’ın soru önergesi şu şekilde;

“Kahramanmaraş Çağlayancerit ilçesinde konutların sadece %20 betonarmedir, geri kalanı ise deprem açısından güvenli değildir. Çağlayancerit ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik durumundan dolayı vatandaşımız kendi imkanlarıyla binaları depreme karşı dayanıklı şekilde yapacak imkanları bulunmamaktadır.

Çağlayancerit İlçesinde sosyal konut projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yazılı olarak sorduğu sorular…

Bu kapsamda;

1-      Çağlayancerit ilçe merkezinde betonarme, güvenli bina sayısını artırmak için mevcut bir çalışma var mıdır? Böyle bir çalışma varsa hangi aşamadadır?

2-      Dar gelirli aileler için Çağlayancerit İlçesinde sosyal konut projesi planlanmakta mıdır?

3-      Çağlayancerit Belediyesinin  2015 yılında İstiklal Mahallesinde 293 ada, 26 parselde sosyal konut yapılması için Toplu Konut İdaresine tahsis edilen arsa ile ilgili herhangi bir proje plan var mıdır? Var ise hangi aşamadadır?

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahr tekrek
    4 ay önce
    Maraş merkez sanki farklı mı. Maraş merkezinde yüzde 80 ı riskli 15....20 kat yapıyorlar.birde son 2-3 ayda yüzde 30 zam yaptılar.millet kırılmış gibi alıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim