Buz Lazer Epilasyon Konforu Adana’da

Buz Lazer Epilasyon Konforu Adana’da

06 Mart 2021 - 15:34

Son yılların gözde teknolojisi Buz Lazerağrısız, acısız lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin tercihi oluyor. Diğer illerde olduğu gibi Adana Lazer Epilasyonmerkezleri arasında da en çok Buz Lazer tercih ediliyor. Öyle ki; Lazer Epilasyon Adana dendiğinde ilk akla gelen Buz Lazer oluyor.

Buz Lazer Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Uzmanlar, lazer epilasyonun mutlaka FDA onayına sahip cihazlarla yapılması gerektiği konusunda sürekli uyarıda bulunuyorlar. Günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul edilen Buz Lazer, FDA onayına sahip güvenli bir sistem. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayı sistemin etkili ve kalıcı olduğunun bir nevi kanıtı niteliğinde. Etkili, kalıcı sonuçlarını konforla birleştiren Buz Lazer neredeyse tamamen ağrısız bir uygulama. Ağrısız, acısız olması tercih edilmesinde kuşkusuz önemli bir rol oynuyor. Bunun dışında tüm cilt tiplerinde her mevsimde güvenle uygulanabilmesi, ince kıllarda etkili olması da tercih edilme nedenleri arasında.

Buz Lazer dünyanın ilk 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazı olma özelliğine sahip. Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boylarını aynı sistemde birleştiriyor. Bu güçlü özelliği ile tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabiliyor. İnce kıllarda da etkili sonuçlar alınıyor.

Buz Lazer ile Ağrısız Lazer Epilasyon

Buz Lazer standart lazer epilasyon sistemlerinde hissedilen ağrıya son vermek ve konforu artırmak düşüncesinden yola çıkarak geliştirilmiş. Öncü ve patentli teknolojilerle donatılmış Buz Lazer, lazer epilasyon teknolojilerinde gelinen son nokta olarak biliniyor. Ice Teknolojisi ile cildi uygulama esnasında -3 dereceye kadar soğutuyor ve hasta konforunu arttırıyor. Standart lazer epilasyonda hissedilen ısı ve ağrı yerine buz gibi serinlik hissediliyor. Buz Lazer adı da bu buz gibi serin histen geliyor. Buz gibi soğuk tedavi başlığı cilde değdirildiğinde cilt anında serinliyor. Isıya bağlı acı hissedilmiyor ve tamamen ağrısız bir şekilde uygulama tamamlanıyor.

Buz Lazer standart lazer epilasyon yöntemlerinden farklı birteknikle uygulanıyor. SHR (SuperHairRemoval) Teknolojisi olarak bilinen bu yöntemde tekli lazer atışları yapılmıyor. Bunun yerine tedavi başlığı cilt yüzeyinde sürekli hareket halinde olacak şekilde uygulama yapılıyor. Tedavi başlığı cilt yüzeyini tamamen kavrıyor ve uygulama alanındaki tüm kıl folikülleri hedeflenebiliyor. Böylece uygulama alanında gözden kaçan hiçbir kıl kalmıyor. Bu teknikte kıl kökleri kademeli olarak ısıtılıyor, bu da uygulamanın ağrısız olmasını sağlayan bir diğer önemli unsur. Cilt yanığı riskini minimuma indiren bu teknik, özellikle koyu tenli kişilerde uygulama güvenliğini artırıyor.

Yüz Bölgesinde Buz Lazer

Kadınlar en çok bacak, koltuk altı ve genital bölgedeki istenmeyen tüyler için lazer epilasyondan yararlanıyorlar. Bu bölgelerden sonra en fazla ihtiyaç duydukları bir diğer bölge de yüz bölgesi. Yüz bölgesinde bazı lazer epilasyon yöntemleri riskli olabiliyor. Bu yöntemler yüzdeki ince kıllarda, ayva tüylerinde tetiklenmeye, yayılmaya neden olabiliyorlar. Buz Lazer ise patentli teknolojileri ile yüzde de güvenle uygulanıyor. Ayva tüylerinde yayılmaya, kalınlaşmaya neden olmuyor. Üstelik ince tüylerde de etkili oluyor. Bu yüzden çene, bıyık, yanak, kaş arası gibi yüzün tüm bölgelerinde Buz Lazer çok tercih ediliyor.

Erkekler ise yüzde en çok sakal üzeri, kaş arası gibi alanlara lazer epilasyon yaptırıyorlar. Kulak üzeri, kulak içi, burun içi de erkeklerin lazer epilasyon için başvurdukları alanlardan. Buz Lazer yüz bölgesinde kullanılmak üzere özel bir yüz ucuna sahip. Bu yüz ucu zor ulaşılan alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor ve burun, kulak içi gibi alanlarda pratik bir lazer epilasyonu mümkün kılıyor. Yüz ucu, sakal ve kaş şekillendirme amacıyla da kullanılıyor.

Öncü teknolojileri ile üst seviyede konfor sunan Buz Lazer ortalama 8 seans öneriliyor. Vücut bölgeleri için 6 haftada bir, yüz içinse 4 haftada bir uygulanıyor. Uygulamadan sonra kişi sosyal hayatına, iş yerine hemen dönebiliyor. Yan etki riskinin neredeyse hiç olmaması, ağrısız ve konforlu olması ile Buz Lazer Adana’da en çok tercih edilen medikal estetik uygulamaların başında geliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deva Gençlik Sezal’a Emanet
Deva Gençlik Sezal’a Emanet
Milli Halterci Melike Günal Avrupa 3’ncüsü Oldu
Milli Halterci Melike Günal Avrupa 3’ncüsü Oldu