Reklam
Bu nasıl tedbirsizlik!

Bu nasıl tedbirsizlik!

Bin kişilik şantiyeye Koronavirüs uğramıyor mu? Aralarında Kahramanmaraşlı işçiler de var!

03 Nisan 2020 - 18:23 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 18:59

Kuzey Marmara yolu için çalışan işçilerin bulunduğu Sakarya’daki yaklaşık bin kişilik şantiyede, Koronavirüs salgınına aldırış etmeden işçileri çalıştırmaya devam ediyorlar. 65 yaş üstü çalışanların da bulunduğu şantiyede işçiler sağlıklarından endişe ediyor.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de de tedbir amaçlı 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. Ancak Kuzey Marmara yolu için çalışan işçiler bu tedbirlerin dışında kaldı. Şirketin Sakarya Taşkısığı Köyü'nde bulunan şantiyesinde yaklaşık bin kişi çalışıyor. 65 yaş üstü işçilerin de çalıştırıldığı iddia edilen şantiyede sosyal mesafe de dikkate alınmıyor. Sağlığından endişe eden işçilerin tek güvencesi koğuşlara bırakılan dezenfektanlar!

2020 yılının sonuna kadar projeyi bitirmek için çalışmaları durdurmayan şirket, işçileri 4, 6 ve 8 kişilik koğuşlarda konaklatıyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Marasli
    7 ay önce
    O isverenin sucu degil devletin bizi yoneten insanlarin sucu calismassak ne yiyecegiz devlet bana bankayi gostriyor sanki ben bilmiyorum kiredi cekmeyi yazik size devletimin zor gunumde yanimda olmasini isterdim yazik secim gelecek elbet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Benzin ve Motorine Peş Peşe Zam
Benzin ve Motorine Peş Peşe Zam
Türkoğlu’nda serada yılda 30 bin ton domates üretiliyor
Türkoğlu’nda serada yılda 30 bin ton domates üretiliyor