Reklam
Bitmez: Suni Gündemlerle Ekonomik Sıkıntılar Göz Ardı Ediliyor!

Bitmez: Suni Gündemlerle Ekonomik Sıkıntılar Göz Ardı Ediliyor!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, “Ekonomi çok kötü durumda. Suni gündemlerle Türkiye ekonomisinin kaldığı problemler göz ardı ediliyor. Bugün Türkiye’nin borcu 457 milyar dolara ulaşmış durumda. AK Parti iktidara geldiğinde ülkenin borcu 217 milyar dolardı. Yani arada yüzde 140’a varan borç artışı var” dedi.

29 Eylül 2019 - 18:28

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, “Ekonomi çok kötü durumda. Suni gündemlerle Türkiye ekonomisinin kaldığı problemler göz ardı ediliyor. Bugün Türkiye’nin borcu 457 milyar dolara ulaşmış durumda. AK Parti iktidara geldiğinde ülkenin borcu 217 milyar dolardı. Yani arada yüzde 140’a varan borç artışı var” dedi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Bitmez, Saadet Partisi Kahramanmaraş Teşkilatının Eylül Ayı İl Divan Kurulu Toplantısı’na katıldı. Burada ülke gündemini değerlendiren Bitmez, Türkiye’nin tek kurtuluşunun milli görüş olduğunu belirtti.

Dış politika, adalet, tarım, ekonomi gibi birçok alanda değerlendirmelerde bulunan Bitmez, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde dış politikada yapılan hatalara dikkat çekti. Bitmez, şöyle konuştu: “Bugün ülkemiz başta Güneyindeki komşularla olan durumu, ekonomideki gidişatı, sosyal politikalardaki patlamalar, ülkede yaşanan hukuksuzluklarla karşı karşıya olduğumuz bir gündemin içerisindeyiz. Bu atmosferde Genel Başkanımız kutuplaştırmayan, kutuplaştırmanın ülkemize vereceği zararı her daim dile getiren bir hatırlatmayla; ülkenin başta Cumhurbaşkanı, ana muhalefet partisi lideri, İyi Parti Genel Başkanıyla bu ülkenin meselelerine birlikte çözme önerisinde bulunuyor. Dışarıdan bir sonuç aramanın, destek aramanın ülkemize zararı olduğu gerçeğini hatırlatarak;, bu ülkenin gidişatı ile ilgili görmüş olduğu samimi endişelerini ilgililere birinci ağızdan ulaştırmak üzere Türkiye’nin geleceği için liderler ziyareti çerçevesinde ilgililere aktarıyor.”

“HER ALANDA SIKINTI VAR!”

Saadet Partisi olarak körü körüne bir muhalefet anlayışı içerisinde olmadıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, şunları söyledi: “Muhalefet partisi olmakla birlikte vazifemiz iktidarda bulunan insanların yapmış oldukları yanlışlıkların doğrusunu yapmak adına onlara aktarma vazifemiz var. Saadet Partisi böyle bir duruşu temsil etmektedir. Bugün ülkemiz eğitimden ekonomiye dış politikadan kalkınmaya, sosyal politikalardan sağlığa her alanda sıkıntılarla karşı karşıyadır. İktidar sahipleri kendilerince yapılan yanlışlıkları halka doğru gibi takdim etmeye kalksa da insanlar yaşantısında sıkıntıları hissetmekte ve bunu her ortamda dile getirmektedir. Elbette bugün Türk siyasi tarihinde hiçbir dönemde olmadığı kadar medya ambargosu var. Tek ekran vardır. Hangi kanalı açarsanız o ekranda iktidarın ya cumhurbaşkanını ya diğer bakanlarını görürsünüz. Böyle bir ortamda insanlar maalesef aklıyla düşünemiyor.”

“ŞAHSİYETLİ BİR DIŞ POLİTİKA ANLAYIŞI SERGİLİYORUZ!”

Saadet Partisi olarak 50 yıldır şahsiyetli bir dış politika anlayışını vurguladıklarını dile getiren Bitmez, tüm bunlara rağmen AK Parti’nin yanlış adımlar attığını ve bunun ceremesini de tüm vatandaşların çektiğini söyledi. Bitmez, “Bu hükümet iş başına geldiğinden bu yana atılması gereken adımları dile getirmemize rağmen kendi bildiklerini okumaları neticesinde attıkları yanlış adımların ceremesini ülke olarak hep birlikte yaşıyoruz. Bugünkü iktidar, yapmış olduğu yanlışlıklardan dolayı ülkemizi ve Suriye’yi bu noktaya getirmiştir. Biz temel prensip olarak problemlerimizi savaşarak değil konuşarak çözmeyi esas alan bir inanca sahibiz. Gelinen süreçte de problemin çözümü için Amerika ile Rusya ile iş tutuyoruz. Ne Amerika ne Rusya o bölgede yaşayan insanların geleceği için bulunma arzusu içerisinde değil. Herkes kendi menfaatinin peşinden koşuyor” değerlendirmelerinde bulundu.

“TEMEL PROBLEM FAİZ EKONOMİSİNİN VARLIĞI”

Konuşmasında ülke ekonomisinin çok kötü bir durumda olduğunu aktaran Genel Başkan Yardımcısı Bitmez, ekonomideki temel sorunun faiz ekonomisi olduğunu kaydetti. Bitmez, şu ifadelere yer verdi: “Ekonomi çok kötü durumda. Suni gündemlerle Türkiye ekonomisinin kaldığı problemler göz ardı ediliyor. Bugün Türkiye’nin borcu 457 milyar dolara ulaşmış durumda. AK Parti iktidara geldiğinde ülkenin borcu 217 milyar dolardı. Yani arada yüzde 140’a varan borç artışı var. Bu borcun devlet tarafından yapılanı da özel sektör tarafından yapılanı da var. Borcun neticesinde ortaya çıkan faiz ödemelerini vatandaş olarak hepsini biz ödüyoruz. Türkiye’de ekonomideki temel problemlerden bir tanesi faiz ekonomisinin varlığıdır. Bu faiz ekonomisini ortadan kaldıracak olan bir iktidar olmadığı müddetçe vatandaşın ekonomik sıkıntıdan kurtulma şansı yok.”

“SATILMAYAN NE VARSA SATILMAYA HAZIRLANIYOR”

AK Parti hükümetinin en büyük yanlışlarından birinin de özelleştirme politikası olduğunu vurgulayan Bitmez, şunları kaydetti: “Tarımdaki sıkıntılar devam ediyor. Çiftçi ektiğinin karşılığında herhangi bir şey alamaz hale geldi. Ne tarıma ne de çiftçiye yeteri kadar destek verilmiyor. Ekonomide bir taraftan özelleştirme adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugüne kadar kazanmış olduğu her şey peşkeş çekiliyor. Ucuza veriliyor, yandaşa veriliyor. Satılmayan ne varsa satılmaya hazırlanıyor.”

PINARBAŞI: YENİ BİR DÜNYA DÜZENİ KURACAĞIZ!

Eylül Ayı İl Divan Kurulu Toplantısı’nın ev sahibi olan Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Erkan Pınarbaşı yaptığı açılış konuşmasında; yeni bir dünyayı hedef almış bir teşkilatın mensupları olduklarını belirterek; adil bir düzen kuracaklarını ifade etti.

Pınarbaşı, “Her toplantı da yeni bir dünya diyoruz. Yeni bir dünyayı hedef almış bir teşkilatın mensuplarıyız. Bir topluluk bulunsun ki içinizden iyiliği emretsin kötülüğü nehyetsin. Biz yeni bir dünyayı kuşanmışken bu bir avuç topluluk inşallah yeni yeni bir dünya düzeni kuracak. Adil bir düzen kuracağız. Çünkü bizim ufkumuz çok geniş” şeklinde konuştu.

“İŞ BİRLİKÇİ SİYASETÇİLERDEN HALK BIKTI USANDI ARTIK”

Kanada’da ki mazlum milletleri de Afrika’nın en ücra köşesinde ki sömürülen ezilen hor görülen insanları da düşündüklerini bildiren Başkan Pınarbaşı düşünüyoruz. Konuşmasını şöyle sürdürdü: “Doğuyu batıyı her bir yeri düşünüyoruz. Çünkü yeni bir dünyayı kurmazsak, emperyalist güçler, zalimler bir gün bizim de kapımızı çalacak. Bundan dolayı üzerimize büyük bir vebal yüklenmiş durumda bu vebalden dolayı da en çok çalışması gereken milli görüş teşkilatına mensup olan kardeşlerimiz. Çünkü yeni bir dünyayı hedefine koymuş olan başka bir teşkilat yok. Yani bugün cemaatlere baksanız, tarikatlara baksanız, partilere baksanız programlarını inceleseniz yoktur böyle bir teşkilat. Bundan dolayı bu vebal üzerlerimize yüklenmişken boş durmamalıyız. Biz gayret etmeliyiz. Peki, nasıl olacak bu iş; 60 yıldır gayret eden abilerimiz çok önemli bir muadil, önemli bir tohum attılar. 17 yıldır da biz gayret ediyoruz ancak halk tarafından şuanda ilgi görmüş durumda değil bundan sonra iş birlikçi siyasetçilerden halk bıktı usandı artık insan kurtuluş kapısını milli görüşte gördüğünden dolayı şimdi her taraftan milli görüşe arkadaşlarımız katılıyor. Buna şahit oluyoruz.”

“AK PARTİ’YE GÜZ GELDİ!”

Pınarbaşı konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Şimdi AK Partiye güz geldi arkadaşlar. 60 yıldır bizim gayretlerimiz ile yeni bir dünyayı kuracağız. Biz bunu hedef edinmişken asla vazgeçemeyiz. Biz nice hardallı bayramlar gördük ki, bundan sonra da vazgeçmeyeceğiz. Bu gençliğe teşekkür etmemiz lazım. Sabırla gayretle çalışıp bu günlere geldiler. AK Partiye güz geldi dedim ya, bundan sonra bunlar darmadağın olacak bizim dışarıda kalan kardeşlerimizi kucaklayacağız.”

TÜTEN: “ÜLKENİN AHLAKINI BOZDULAR!”

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Müfettişi Mustafa Tüten ise Türkiye’yi parçalamak için Siyonizm aracılığıyla kurulan teşkilatların ülkenin ahlka yapısını bozduğunu ve insanları dünyevileştirdiğini söyledi.

Tüten, şunları aktardı: “Milli Görüşün son temsilcisi, kıyamet sabahına kadar hocamız işaretledi, Saadet Partisi’dir. Kim bunun dışında olursa kendi hükmettiği palyaço, dedi. Kim olursa olsun. Bizim dışımızdaki kurulan teşkilatla ülkenin ahlakını bozdular. İnsanları dünyevileştirdiler. Kim yaptı bunu? Siyonizm yaptı. Siyonizm, önce her ülkenin ahlakını bozar. Kendine göre kurallarını çiğnetir, sonra üstesinden gelir. Şimdi onun çabası var. Milli görüşçüler! Altın, toprakta da olsa dağ başında da olsa suyun içinde de olsa özelliğini kaybetmez. Milli Görüş demek, bu demek!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay’dan Ayasofya Kararı
Danıştay’dan Ayasofya Kararı
Kahramanmaraş’ta Binboğa Yolunda Yapım Çalışması
Kahramanmaraş’ta Binboğa Yolunda Yapım Çalışması