Reklam
Bir Ucu Kahramanmaraş’a Uzanıyor: Amanoslar’da Yıldırım-5...

Bir Ucu Kahramanmaraş’a Uzanıyor: Amanoslar'da Yıldırım-5 Operasyonu başladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "1448 personelimiz, jandarmamız, özel harekatımız, komandomuz ile Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonuna başladı" dedi

12 Ağustos 2020 - 12:23

Amanoslar'da terör örgütüne yönelik Yıldırım-5 Operasyonu başlatıldı. Operasyonda; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH),Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.448 personel görev alıyor.

 Adana Jandarma Bölge Komutanlığınca “YILDIRIM-5 AMANOSLAR” operasyonu başlatıldı. Operasyonda Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Hatay-Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH),PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.448) personel [(97) operasyonel tim] görev alıyor.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım 1-2-3-4 Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 15 terörist etkisiz hale getirilmiş, 30 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir" denildi.

AMANOS DAĞLARI

Nur Dağları, Gavur Dağları ya da Amanos Dağları, Kahramanmaraş'taki Sır Baraj Gölü’nden başlayıp Hatay ilinin Samandağ kıyılarına doğru uzanan 175 km uzunlukta dağ silsilesidir. Çoğunluğu Doğu Karadeniz'dekilere benzer nemli ormanlarla kaplıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta 9 ayda 72 orman yangını meydana geldi
Kahramanmaraş'ta 9 ayda 72 orman yangını meydana geldi
Kahramanmaraş 6. Tekstil makineleri fuarı açıldı
Kahramanmaraş 6. Tekstil makineleri fuarı açıldı