Reklam
Bingöl ve Elazığ Depremini bilen Naci Görür Kahramanmaraş’ı...

Bingöl ve Elazığ Depremini bilen Naci Görür Kahramanmaraş’ı Uyardı: Sıkıntılı

Bingöl ve Elazığ Depremlerini bilen Bilim Akademisi Üyesi ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, bir kez daha Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesini işaret etti.

12 Temmuz 2020 - 12:14

 Türkiye’deki deprem gerçeğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Görür, Mynette yer alan habere göre, Türkiye'de kentsel dönüşümün müteahhitlerin yolunu açtığını, afet ve risk yönetiminde eksikliklerin bulunduğuna dikkat çekti.

  Prof. Dr. Naci Görür, kendilerinin depremin zamanını bilmediğini ancak bir yer bilimci olarak endişe ettikleri hususları dile getirdiklerini söyledi.

MUHTEMEL DEPREM BEKLENEN YERLER HANGİLERİ?

Birinci derecede olma olasılığı İstanbul var, kuzey Anadolu fayı üzerinde. Yine bu fay üzerinde, Erzincan – Karlıova arası var, orada da en son deprem 1794, 7.1 büyüklüğünde bir deprem. Doğu Anadolu fayı üzerinde yine Karlıova – Bingöl, aynı zamanda Çelikhan – Erkenek, Kahramanmaraş – Türkoğlu yöresi sıkıntılı olduğunu düşündüğümüz yer. Hatay civarı, ölüdeniz üzerinde yine 1822'de orada da 7.4 büyüklüğünde bir deprem olmuştu. Bu saydığım yerler endişe ettiğimiz yerler. Çünkü, uzun zamandır depremler olmamış, fazla da zaman geçtiği için endişe ederiz. Deprem beklenen yerler listesine sokarız.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kahraman Kuzey
    3 hafta önce
    Reklamlarinizdan haber okuyamiyoruz. Biraz azaltsanizda takip etsek..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’ İddialarına Yanıt
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’...
Polisten Silah kullananlara sıkı takip, 24 şüpheli yakalandı
Polisten Silah kullananlara sıkı takip, 24 şüpheli yakalandı