Reklam
Başörtü Yasakları Şampiyonu Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili...

Başörtü Yasakları Şampiyonu Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Adayı Olmuş

Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, "AK Parti'den önce 'kadın' kelimesinin adı yoktu" diyen Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in haklıyken haksız duruma düştüğünü savundu.

29 Haziran 2020 - 11:16 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 12:15

Yıldıray Oğur, ağır kanser hastası yaşlı kadına, evine yakın bir sağlık kuruluşuna sevkini sağlayacak raporu, sağlık karnesindeki resmi başörtülü olduğu için vermeyen dönemin başörtüsü yasakları şampiyonu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Erzengin'in 2015 ve 2018’de iki kere AK Parti’den Kahramanmaraş’ta milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Yıldıray Oğur, Prof. Dr. Faruk Erzengin'in ayrıca son yerel seçimlerde de şansını MHP’den Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkan adaylığı için denediğini belirtti.  

 Oğur, "Ama maalesef ayrımcılığa uğramış olmak, beklendiği gibi kimseyi başka ayrımcılıklara karşı hassas yapmaya yetmiyor.  Mafya liderlerinin bile salıverildiği af görüşmeleri sırasında, siyasi tutukluların neden kapsam dışında tutulduğuna yönelik eleştirilere 'Darbeciler olmasın mı cezaevinde, PKK'lılar olmasın mı cezaevinde, DHKP-C’liler olmasın mı cezaevinde' diye cevap veren Zengin, kendisi gibi ayrımcılığa uğramış başörtülü kadınların da arasında olduğu hapishanelerdeki bu saydıklarından hiçbirisi olmayan binlerce siyasi tutuklu hakkında, yıllarca mağduru olduğu toptancı bir suçlamayı dillendirmekten çekinmemişti” dedi.

Başörtüsü tartışmasında herkes ve her şeyin birbirine karıştığını belirten Oğur, "Örneğin başörtüsü ayrımcılığının sembolü olmuş Medine Bircan vakasında, ağır kanser hastası yaşlı kadına, evine yakın bir sağlık kuruluşuna sevkini sağlayacak raporu, sağlık karnesindeki resmi başörtülü olduğu için vermeyen dönemin başörtüsü yasakları şampiyonu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanı, 2015 ve 2018’de iki kere AK Parti’den Kahramanmaraş’ta milletvekili adayı oldu, bu başvuruları sırasında iktidarı destekleyen hararetli konuşmalar yaptı, son yerel seçimlerde de şansını MHP’den belediye başkanlığı adaylığı için denedi.”dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta TÜVTÜRK Çilesi Bitmiyor
Kahramanmaraş’ta TÜVTÜRK Çilesi Bitmiyor
Kahramanmaraş Hava Durumu
Kahramanmaraş Hava Durumu