Başkan Ünal Ateş, mahallelerdeki eksiklikleri yetkililere iletti

Başkan Ünal Ateş, mahallelerdeki eksiklikleri yetkililere iletti

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kahramanmaraş’ın farklı mahallelerinde yaşanan eksiklikleri ve talepleri yetkili kişilere iletmeye devam ediyor.

07 Haziran 2021 - 21:58

Kahramanmaraş’taki mahalleleri gezerek eksikleri ve talepleri dinleyen Ateş, ziyaret sonrasında şu açıklamalarda bulundu: “Saygıdeğer basın mensupları değerli hemşerilerim Cumhuriyet Halk Parti Onikişubat ilçe teşkilatı olarak mahallelerdeki çalışmalarımız devam ediyor mahallelerimizin eksiklerini ve taleplerini yetkililere iletmeye çalışıyoruz.

Bugün Tekir Bölgesi'nin sorun sıkıntı ve taleplerini dile getirmeye çalışacağız. Öncelikle Tekir merkezde Tekir ile özdeşleşmiş bir ormanlık alan var bu alanda zaman zaman ağaçlar Kaçak olarak kesiliyor. Oysa Tekir bölgesi temiz havası suyu ve doğasıyla cazibe merkezi olmaya aday bir yer. Bunu sağlayabilmek için öncelikle bu bölgenin koruma altına alınması gerekiyor. Bunun için bizim önerimiz yetkililerin daha önce bu bölgeye söz verdi. Güreş sahasının bu alanda oluşturulması ve bu alanın belediyelerimiz tarafından bir mesire alanı olarak düzenlenmesi. Bu sayede bu bölgedeki ağaçlarımızı kurtarmış olacağız.

Ekteki resimde de göreceğiniz gibi sarı çizgi ile çizilmiş alan bu alan. Bunun dışındaki 2B olan ve vatandaşın kullandığı yerlerden bu alanı izole etmek gerekiyor. Yoksa her gün daha fazla ağaç kıyımı olacaktır.

Bir diğer ve en önemli konu ise kanalizasyon sisteminin bir an önce yapılmasıdır. Bunun ile ilgili KASKİ'nin bir projesi olduğunu biliyoruz. KASKİ, Devlet Su İşleri'nin o bölgede yapacağı dere ıslahını beklemektedir. Dere ıslahından sonra ancak bu kanalizasyon hattını götürebileceğini ifade etmektedir. O yüzden merkezi idareden bir an önce bu dere ıslahının yapılması ve DSİ’nin burada çalışmalara başlanmasını talep ediyoruz, yoksa 2021 yılında açık dereye akan kanalizasyon görüntüleri bir utanç vesikası olarak arşivdeki yerini alacaktır.

Tekir beldesinin PTT bürosu talebi haklı bir taleptir bunun mutlak suretle karşılanması gerekmektedir bu konuyu defalarca kez dile getirdik bir kez daha hatırlatıyoruz.

Göksun Kahramanmaraş yolu yapılırken Tekir bölgesinde ilk güzergah üzerinde istimlak edilmiş ama parası ödenmemiş ve o gün bugünden beri vatandaşın mağduriyetine sebep olmuş istimlak konusu da mutlak surette çözülmelidir. Ceplerinde sınırsız limitli geri ödemesiz Ziraat Bankası kredi kartı taşıyan Ziraat Bankası yöneticileri Tekir beldesine bir Ziraat Bankası ATM'si koymak sizin boynumuzun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyor, sorunların çözümü için takipçisi olacağımız bir kez daha belirtmek istiyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yakalanınca gazetecilere, “Çekçek baba çek iyi çek madalya vericiler” dedi
Yakalanınca gazetecilere, “Çekçek baba çek iyi çek madalya...
Kahramanmaraş’ta otomobil kayaya çarptı: 2 yaralı
Kahramanmaraş’ta otomobil kayaya çarptı: 2 yaralı