Reklam
Başkan Ünal Ateş Ilıca’nın Derdiyle Dertlendi

Başkan Ünal Ateş Ilıca'nın Derdiyle Dertlendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kahramanmaraş’ın turizm cenneti olan Ilıca’nın yol sorununu dile getirdi.

06 Temmuz 2019 - 22:01 - Güncelleme: 06 Temmuz 2019 - 22:07

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kahramanmaraş’ın turizm cenneti olan Ilıca’nın yol sorununu dile getirdi.

Kahramanmaraş’ın en önemli turizm mekânı olan Ilıca’nın yol sorunu uzun bir zamandır şehrin en çok dile getirilen sorunlarından bir tanesi olmasına rağmen bir türlü çözüm bulunamayan yol sorununu bizzat yerinde görerek eleştiride bulundu. Ateş, bölgenin turizme daha çok katkı verebilmesi için en kısa sürede yol sorununun çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Ateş, “Kahramanmaraş’ın ılıca bölgesi şehrimizin en güzel bölgelerinden birisidir. Kahramanmaraş’ımızın bunun gibi onlarca güzel yerlerinin olmasına rağmen bizler bunu bir türlü değerlendiremiyoruz. Ilıca bölgesi termal suyu ve doğal güzellikleri ile birlikte aslında Kahramanmaraş’ın turizminde lokomotif görevi görebilecekken maalesef ilgisizlik ve alakasızlık yüzünden bu kenti idare edenlerin, bu kenti yönetenlerin bu bölgeye gözlerini kapatması neticesinde hak ettiği değeri bir türlü alamamaktadır. Ilıca’nın en başta gelen sorunlarından biri yoldur ve yol sorunu halen çözülememiştir. 100’e yakın virajı olan ve tek şerit olan yolda Ilıca’ya ulaşım çok zor yapılmaktadır. Biz daha önceki seçimlerde eğer yerel yönetimlerde yetki alabilirsek yapacağımız ilk iş olarak Ilıca’nın yollarının yapılmasını gündeme taşıdık. Bizler Ilıca’nın hizmet almasını ve burasının mutlak suretle ilçe yapılmasını istiyoruz. Bu bölge ilçe statüsüne yükselirse hizmet daha kolay gelecek ve bölgedeki köyler hak ettiği hizmeti almış olacak. Ilıca’nın daha değerli bir bölge olabilmesi ve Kahramanmaraş turizmine artı değer kazandırması için ilk etapta bu yolların yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Andırın Kongresi Yapıldı
Ak Parti Andırın Kongresi Yapıldı
Çin şirketi Sinovac'ın aşısı Türkiye'de nasıl ve kimler üzerinde deneniyor?
Çin şirketi Sinovac'ın aşısı Türkiye'de nasıl ve kimler...