Başkan Ünal Ateş: Halkın ve Hakkın Yanında Olmaya Devam...

Başkan Ünal Ateş: Halkın ve Hakkın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, CHP Onikişubat ilçe binasına asılan 128 milyar şey nerede pankartı ile ilgili olarak savcılığa ifade vermişti. Yaşanan gelişme sonrası açıklama yapan Ateş, “Halkın ve hakkın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

14 Nisan 2021 - 22:01

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ateş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Pazartesi günü CHP Onikişubat ilçe binasına asılan 128 milyar şey nerede pankartı ile ilgili olarak savcılık talimatı ile ifadesine başvurulan CHP Onikişubat ilçe Başkanı Ünal Ateş’e konu ile ilgili sorduğumuz sorulara şu cevabı verdi: Diyorsunuz son günlerde kamuoyunda konuşulan Merkez Bankası'nın kasasında olması gereken 128 milyar doların nereye harcandığı ile ilgili olarak bizle kamuoyu adına bir soru sorduk 128 milyar dolar nerede Nereye harcandı bu rakam çok büyük bir rakam pandemi döneminde ülkenin ekonomik anlamda çok büyük sıkıntı çektiği Şu günlerde halk için harcanması gereken bu para nerede?” dedi.

“Halkında Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

İnsanların kafasındaki soruların doğru cevaplarını alabilmek için doğru bilgi vermek için çalıştıklarını dike getiren Ateş, şunları dile getirdi: Bu döviz satıldı ise kime hangi Kurdan satıldı? Bu döviz ile ödeme yapıldı ise kime hangi iş için ne kadar ödeme yapıldı? Bizim sorduğumuz sorular bunlar. Gerek siyasi partiler yasası gerekse anayasa siyasi parti başkanlarına bir görev ve yetki veriyor bizim görevimiz halkımızın haklarını aramak haklarını savunmak bu memlekette fakirin fukaranın garibin bitmemiş Yetimin hakkını savunmayacak isek biz niçin siyaset yapıyoruz. Bu pankartı astıktan sonra pankartın indirilmesi ile ilgili talepler geldi akabinde Sayın Savcı hakkımızda Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma açmış ifademiz de başvurulmak üzere gece vakti emniyete davet edildik ifademizi verdik. İfade vermek de bir şey yok bu devletin bütün kurumları bizim kurumlarımız Emniyet Müdürlüğü’nde bizim kurumumuz adliyede bizim kurumumuz sıkıntı olan şey ise şu ne zamandan beri bu halkın hakkını savunmak suç oldu. Astığımız pankartta hakaret içeren bir tek kelime hangisi bize göstersinler. Bizim derdimiz bağcı dövmek değil üzüm yemek bizim derdimiz hakaret etmek değil insanların kafasındaki bu sorunun doğru cevabını alıp insanlara doğru bilgi vermek. Her konuda ağır aksak İşleyen adalet hikmetse bu konuda jet hızıyla işletildi pankartımız indirildi. Biz bundan dolayı geri adım atacak değiliz biz doğruları söylemeye halkın ve hakkın yanında olmaya bundan sonra da devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dulkadiroğlu’nda Sosyal Tesisler Bir Bir Tamamlanıyor
Dulkadiroğlu’nda Sosyal Tesisler Bir Bir Tamamlanıyor
KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Ablasyon Tedavisi ile Türkiye’nin Dört Bir Yanına Şifa Dağıtıyor
KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Ablasyon Tedavisi ile Türkiye’nin...