Başkan Kazancı: Kahramanmaraş’ta Asgari Teşkilatlanmamızı...

Başkan Kazancı: Kahramanmaraş'ta Asgari Teşkilatlanmamızı Tamamladık

Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı Hilmi Emre Kazancı, teşkilatlanma çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüttüklerini belirterek partisinin Kahramanmaraş’ta asgari teşkilatlanmayı tamamladığını söyledi.

14 Haziran 2021 - 16:23 - Güncelleme: 14 Haziran 2021 - 16:26

Kahramanmaraş’ta Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirmesinin ardından il yönetimini oluşturan ve hızlı bir şekilde ilçelerde teşkilatlanma çalışması yapan Başkan Hilmi Emre Kazancı, Kahramanmaraş basınıyla bir araya gelerek teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ta 25 kişiden oluşan il yönetimini oluşturduklarını ifade eden Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı Emre Kazancı, Türkoğlu, Afşin, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe teşkilatlarının oluşturulduğunu dile getirdi.

Kazancı, “Kahramanmaraş’ta Memleket Hareket Partisi asgari teşkilatlanmamızı tamamlanmış bulunuyoruz. İl Yönetim Kurulumuz benimle birlikte 25 kişiden oluşuyor. 4 ilçemizde kurucu ilçe başkanlarımız belirlendi. Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanımız Zülkarneyn Türk, Onikişubat Kurucu İlçe Başkanımız Halil İbrahim Kuruçay, Afşin İlçe Başkanımız Mehmet Ceren ve Dulkadiroğlu İlçe Başkanımız Ender Özdemir oldu. Başkanlarımız kendi ilçelerinde kurucu yönetimlerini oluşturdular” dedi.

“GENÇLİĞİN DİNAMİZMİNİ VE TECRÜBEYİ HARMANLADIK!”

Partisinin il ve ilçe teşkilatlarını oluştururken siyaseten tecrübeli isimlerle herhangi bir siyasi partiye üyeliği bulunmayan gençleri harmanladıklarını aktaran Başkan Kazancı, şunları söyledi: “Biz il ve ilçe teşkilatlarımızı oluştururken; siyaseten tecrübesi olan büyüklerimizi ve daha önce hiçbir siyasi partiye üye olmamış arkadaşlarımızdan bir harman yaparak oluşturduk. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Aramızda siyaseten deneyimli isimlerin yanında daha önce hiçbir siyasi üye olmayan ilçe başkanlarımız, il ve ilçe yöneticilerimiz var. Böyle hem gençliğin dinamizmini hem de tecrübeyi harmanlayarak Kahramanmaraş’ta iyi yönetimler oluşturacağımıza inanıyorum.”

“TERÖRE MESAFELİ, ATATÜRKÇÜ VE ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR PARTİYİZ!”

Konuşmasında, Memleket Partisi’nin politikalarına da değinen Kazancı, partisinin kırmızı çizgileri olduğunu kaydetti. Teröre mesafeli, Atatürkçü ve özgürlükçü bir parti olduklarını vurgulayan Kazancı, şu açıklamalarda bulundu: “Biz, Memleket Partisi olarak hiç kimseyi ayırt etmiyoruz. Türkiye’de 85 milyon, Kahramanmaraş’ta da 1 milyon 100 bin vatandaşımızın hepsini kucaklamak istiyoruz. Bizim kimseyle bir sorunumuz yok. Sadece kırmızı çizgilerimiz var. Bu kırmızı çizgilerimiz, olmazsa olmazlarımız. İl kırmızı çizgimiz ise terörle arasına mesafe koymayan hiç kimseyi aramızda görmek istemiyoruz. Teröre bulaşmamış herkesle de biz her yolda yürüyebiliriz. Atatürkçüyüz! Bunun altını kalın çizgilerle, kırmızı kalemle çiziyoruz. Ayrımcılığın her türlüsüne karşıyız. Kimsenin dini, dili, ırkı, mezhebi bizi ilgilendirmiyor. Herkes istediği gibi yaşayıp, özgürce hareket edebilmeli. İnsanlar özgürce giyinmeli, özgürce konuşabilmeli. Ülkede kimsenin işsiz kalmasını istemiyoruz. Gençlerimizin en büyük sorunu bu! Öncelikle işsizliğe çözüm bulmak istiyoruz. Tarım ve hayvancılık Anadolu toprağının olmazsa olmazı. Tarım ve hayvancılık alanındaki sorunlara çözüm bulmak istiyoruz. Bu ülkeyi ayağa kaldıracak olan tarımdır, üretimdir. Genel merkezimiz bununla ilgili ileride bir parti programı açıklayacak. Ondan sonra parti politikalarımızı daha net bir şekilde açıklayacağız.”

İL YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Memleket Partisi Kahramanmaraş İl Yönetimi ise şu isimlerden oluştu: “Hilmi Emre Kazancı, Cuma Akpınar, Mehmet Arı, Fatih Bitmiş, Erdi Harmankaya, Mustafa Büyükkahraman, Alev Göçer, Mikdat Yıldız, Abdulkadir Fişekçi, Ali Aslan, Batuhan Kılınç, Mehmet Gümbür, Yavuz Kemal Yüzbaşıoğlu, Güçlü Kamer, Adnan Dönmez, Efehan Gümüş, Sefa Altunoğlu, Gül Deniz Gözükara, Süreyya Ertuğrul, Baykal Kardeş, Nurgül Çitil, Raşit Gümüşer, Ferhat Tatar, Muhammed Kaplan, Bertan Paksoy.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dulkadiroğlu’ndan Her Ses Bir Nefes
Dulkadiroğlu’ndan Her Ses Bir Nefes
Kahramanmaraş'ta hurdalıkta yangın
Kahramanmaraş'ta hurdalıkta yangın