Reklam
Başkan Güngör gençlere sitem etti!

Başkan Güngör gençlere sitem etti!

Kahramanmaraş’ın ev sahipliği yaptığı uluslararası robot yarışmasına katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gençlere sitem etti.

04 Mayıs 2019 - 11:38

Kahramanmaraş’ın ev sahipliği yaptığı uluslararası robot yarışmasına katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gençlere sitem etti.

Güngör salanda genç sayısını az olması nedeniyle yaptığı konuşmada gençlere sitemini dile getirerek;  “Bir sitemimi dile getirmek istiyorum. Ya salon çok geniş, ya katılımcı çok az. Böyle bir uluslararası boyutta olan bir etkinlikte ben şehrimizdeki bütün gençlerin burada olmasını arzu ediyorum.”dedi.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Uluslararası Robot Yarışmasının bu yıl 2. Düzenlendi.

Yarışmanın açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, burada bir konuşma yaptı.

Yarışmanın önemine değinen Güngör; “Değerli gençler bugün burada uluslararası boyutta bir robot yarışması yapıyoruz. Dünya gelişiyor değişiyor. Özellikle bilişim teknolojileri son derece hızlı gelişiyor. Bilişim teknolojilerinin bir özelliği var, tabi burada bir dışa bağımlılık ciddi manada o ülkede kaynak transferine neden oluyor. Türkiye’nin bugün sadece yazılım için ödediği 10 milyar doların üstünde bir yazılım maliyeti ödendiği ifade ediliyor.

Ayrıca bu işin bağımlılığı var. Teknolojiye sahip olmazsanız, yönetemezseniz eğer yerli yazılımlara ulaşamazsanız ülkelerin bağımsızlığını tehdit eden bir sonuca varıyor. Bu tür organizasyonlar üniversitelerimizin kurum ve kuruluşlarımızın kapasitesini geliştiriyor.” Diye konuştu.


Güngör, konuşmasını son bölümünde gençlerin etkinliğe ilgisizliğinden yakındı. Güngör şu sözlerle gençlere siteme etti:'Kahramanmaraş şehrimizde yapılan bu organizasyonun ülkemizin bu manadaki gelişmelerine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir sitemimi dile getirmek istiyorum. Ya salon çok geniş, ya katılımcı çok az. Böyle bir uluslararası boyutta olan bir etkinlikte ben şehrimizdeki bütün gençlerin burada olmasını arzu ediyorum.”

Reklam

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • Güz gülleri
  1 yıl önce
  Boş işlerle uğraşırsınız işte fatma şahin hepinizden daha yiğit g.antepte kredisiz faizsiz 1 tane kiracı bırakmayacağım millet açlıktan işsizlikten kıvranıyor sizlerde rant peşindesiniz k.maraş derdi spor değil siz bu kafayla böyle devam edin...
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Bilim adamı Aziz Sancarin adını bir bilim merkezi yapip oraya vermeyip parka verirsen gençler parka gidip eyleşir işte. Marasta robotu bilen mi var başkanım. Anca sen yaparsın belediyenin altındaki emniyete verilen yere bilim merkezi istiyoruz. Atölyeleri uygulama a***ları o***...
 • Sitemkarolsun
  1 yıl önce
  Demekki yeterince tanıtïm yapamamışsınız gençlerde heves mi bırakınız ki binlerce üniversite mezunu genç işsiz ve belediyeler torpillilerle dolu düzen böyleyken gençlerden sevgi gösterisi beklemeyin .
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Genç nufüsa sitem edilmiş ama şu an kahramanmaraşlıların çoğunluğu asgari ücretli ailelere sahip. Okutmak için kendinden fedakarlık yapan babalar var. Herşey pahalılıkla cebelleşiyorken gençler bilişim teknolojileri ile uğraşacakken nasıl okula giderken harçlığını yetiştirme derdi varken nasıl böyle bir beklentiye düşülüyor anlam veremiyorum. Beklenti büyük ama ailelere imkan o***ak verilmiyor ki çpcuğunu desteklesin şaşıyorum yeminle. Varlık içine düşünce halkın diliyle gözüyle görmez olunuyor galiba. Tebrik ediyorum sitem edebilecek kadar yürekli biri varmış hali bilipte edeni
 • Uğur özdil
  1 yıl önce
  Reklam i*** duyur çalışmalarını bu yönde kul***abilirseniz daha çok insana ulaşır daha fazla katılımcı olmasına farklı fikirlere ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Ya market ya doktor yada belediye çalışmaları var yurdun her yerinde.
 • Çiğdem çot
  1 yıl önce
  Ne organizasyondan haberdariz, ne de okullara haber verilmiş. Elbet katılım az olur. Kaç kişinin haberi oldu sanki
 • Bir Genç
  1 yıl önce
  18 ýaşındayım işsizim oraya gelecek otobüs param yoktu
 • Nizamettin Gök
  1 yıl önce
  Haberimiz yok tanıtım yok nereden bileceğiz biz müneccimmiyiz
 • Bir genç
  1 yıl önce
  Robot yapacak imkan veriyormusunuz ki. Sitem ediyirsunuz.
 • Ferhat üren
  1 yıl önce
  Helal ***.
 • Ferhat üren
  1 yıl önce
  Helal ***.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Genel Müdürlüğü Açıkladı: Başkonuş Ekoturizm İçin Hazırlanıyor
Orman Genel Müdürlüğü Açıkladı: Başkonuş Ekoturizm İçin...
Kahramanmaraş’ta Koronavirüsten Toplam Vefat Sayısına Bakanlıktan Açıklama
Kahramanmaraş’ta Koronavirüsten Toplam Vefat Sayısına...