Başkan Çarman: 12 Şubat Esaret Zincirlerinin Kırıldığı...

Başkan Çarman: 12 Şubat Esaret Zincirlerinin Kırıldığı Tarihtir!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Av. Mehmet Çarman, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; 12 Şubat’ta esaret zincirlerinin kırıldığını belirterek, Kahramanmaraşlıların Kurtuluş Bayramını tebrik etti.

11 Şubat 2021 - 10:51

Çarman, mesajında; “12 Şubat, bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırılışını, milli dirilişi ve şahlanışı ifade eder. İşgal altında esarete karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesi veren Maraş, geçmişte bir örneği daha görülmeyen büyük bir zafer gerçekleştirdi. Maraşlı, birlik ve beraberliğini, vatan sevgisi ile pekiştirip, aziz vatanı kanları uğruna korumuş ve kurtuluş meşalesini Maraş'tan ateşledi. Anadolu'nun işgalden kurtulan ilk ili olan Maraş kahramanlık destanlarıyla tarihin altın sayfalarına adını yazdırmayı başarmıştır. Torunlarına böyle bir kahramanlık destanı bırakan atalarımız olduğu için gururluyuz, mutluyuz” dedi.

Kahramanmaraş, şanlı geçmişinde, zamanın en güçlü ordusuna meydan okumuş ve bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakları vatan olarak bizlere miras bırakmışlardır. Bizler de  canları pahasına bize bu toprakları vatan yapan ecdadımızın emanetine sahip çıkarak, ülkemizi ve şehrimizi daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmak için çalışmalıyız. Kahramanmaraş her zaman olduğu gibi bundan sonra da geçmişten aldığı bu güçle yarınlara umutla bakmaya devam etmeli. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor;  tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sarıyıldız, “100’ün üzerinde meslektaşımız bu salgına yenik düştü”
Sarıyıldız, “100’ün üzerinde meslektaşımız bu salgına...
Kahramanmaraş’ta Şubat ayında 54 maganda yakalandı
Kahramanmaraş’ta Şubat ayında 54 maganda yakalandı