Reklam
Başkan Ateş’ten Mahir Ünal’a Paralel Yapı Cevabı:...

Başkan Ateş’ten Mahir Ünal’a Paralel Yapı Cevabı: Etrafındaki insanlara bak!

Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin halka yaptıkları sosyal yardımları paralel yapıya bağlayan açıklamasıyla gündeme gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a, CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, cevap verdi. Başkan Ateş, “Paralel yapıyı görmek istiyorsan 2002 yılından beri siyasette birlikte yürüdüğün birçok insana bak. Kendi etrafındaki insanlara bir bak” dedi.

20 Nisan 2020 - 16:32

Koronavirüs belasının tüm dünyayı kasıp kavurduğunu ve halkın zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Ateş, “Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatmamız gerekirken maalesef bu ülkeyi idare edenlerin zehirli dilleri hiç susmuyor. Bu zor günlerde darda olan vatandaşlarımıza yardım elini uzatan belediyelerin yardım kampanyaları iptal ediliyor. Vatandaşa yardım ettikleri için haklarında soruşturma açılıyor. Durumu olmayan vatandaşlara Halk Ekmek vasıtasıyla bedava ekmek ulaştırmaya çalışan belediye başkanları engelleniyor. Sağlık Bakanlığının hizmetine sunulmak için Adana’da hazırlanmış olan bin kişilik Sahra Hastanesi mühürleniyor. Bütün bunlar bu belediyelerin muhalefet partisinde olduğu için yapılıyor. Oysa Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve diğer bazı belediyeler bu saydığım yardımların hepsini yapıyor. Onlara bir şey yok; ama konu CHP'li bir belediye olunca bütün bu hizmetlerin önü kesiliyor ve maalesef zehirli diller devreye giriyor” şeklinde konuştu.

“Elbistan, Kahramanmaraş, Gaziantep, Konya belediyeleri de mi paralel yapıyla ilgili?”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın, CHP’li belediyelerin sosyal yardımlarını paralel yapıyla ilişkilendirmesine de değinen Ateş, şu açıklamalarda bulundu: “Mersin Belediyesinde bedava ekmek dağıtımını paralel yapıyla açıklamış. Sayın Mahir Ünal, kendi memleketindeki bütün olumsuzluklara bugüne kadar doğru düzgün bir çözüm üretemediği gibi sürekli olarak CHP'ye saldırarak siyaset yapmaya çalışıyor. Bedava ekmek dağıtmak paralel yapının işi ise şimdi Sayın Mahir Ünal'a soruyorum: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi her mahallede 250 adet bedava ekmek dağıtıyor. Acaba Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de mi paralel yapıyla ilişikli? Sayın Mahir Ünal senin memleketin Elbistan'da, Elbistan Belediye Başkanı bu zor günlerde halka yardım etmek için çalışıyor ve 2 gün öncesine kadar insanlara yardım götürüyordu. Acaba Elbistan Belediyesi de mi paralel yapıyla ilişikli? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi günlerden beri yardım kampanyaları düzenliyor. Acaba Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de mi paralel yapıyla ilgili? Sayın Mahir Ünal paralel yapıdan bahsediyor. Sayın Ünal, paralel yapı bizimle ilişkilendirilemez. Paralel yapıyı görmek istiyorsan 2002 yılından beri siyasette birlikte yürüdüğün birçok insana bak. Kendi etrafındaki insanlara bir bak, orada olup olmadıklarını göreceksin.”

Aksu Çayı’nı temizlemek için ne yaptınız?

Sayın Mahir Ünal'ın Aksu Çayı ile ilgili yaptığı açıklamayı dinledim. Emin olun gerçekten çok üzüldüm. Çok şaşırdım. Deneyimli bir siyasetçi olarak böyle bir açıklamayı nasıl yaptığını anlayabilmiş değilim. Bu bir acziyetin ifadesidir. Bu konuyla ilgili detaylı açıklamayı yarın yapacağım. Yaklaşık 6 yıldan beri bu konu ile ilgili uğraşan, bu konunun çözümü ile ilgili sürekli olarak fikir üreten, rapor hazırlayan ve bu memleketi seven bir siyasetçi olarak daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiğimiz raporu yarın bir daha yayınlayacağım. Şimdi Sayın Mahir Ünal'a Tek bir soru soruyorum: Sayın Mahir Ünal, Aksu Çayı ile ilgili yaptığınız çalıştayın üzerinden kaç yıl geçti? Bu çalıştaydan sonra hangi adımları atabildiniz? Aksu Çayı’nı temizlemek için ne yaptınız? Cesurca çıkıp söyleyin. Lütfen bu adımları atmanıza ne ya da kimler engel oluyor?

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu Toplandı: Ek Tedbirler Geliyor
Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu Toplandı: Ek Tedbirler Geliyor
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü