Başkan Ateş: Kadınlar Hep Bedel Ödediler!

Başkan Ateş: Kadınlar Hep Bedel Ödediler!

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; tarihsel süreç içinde kadınların hep bedel ödeyen taraf olduğunu belirtti.

08 Mart 2021 - 11:52

Başkan Ateş’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı şöyle:

Tarihsel süreç içinde hep bedel ödeyen kadınlarımız olmuştur. Dünya kurulduğundan bu yana yaşamın şekillenmesi ve anlam kazanması adına hayata hep yön veren hep güzellik katan kadınlarımız; maalesef öldürülen şiddete uğrayan taciz ve tecavüze maruz kalan, çoğu zaman bir birey olarak kabul edilmeyen, emeği sömürülen, erkeğin hizmetkarı olarak görülen kesim olmuştur. Hatta kadınlarımız, Suudi Arabistan gibi ilkellikte zirve yapmış yerlerde ‘Kadınlar İnsan mıdır’ konferansları ile en ağır hakaretlere maruz kalmıştır. 2021 yılında dünyanın hala birçok yerinde en basit özgürlüklerini dahi kullanamayan kadınlarımız; aslında anamız, bacımız, halamız, teyzemiz, uğruna hapis yattığımız yarimiz, kızımız değil mi? Bir yandan cenneti ayaklarının altına serip diğer yandan her gün 3-4 tanesi katledilen kadınlarımız değil mi?

Onlar olmadan asla olmayacağını bildiğimiz bu dünyada; onlara her türlü zorluğu, acıyı, felaketi yaşattığımız kadınlarımız. 9 yaşında evlendirmeye kalkıp; eğitimde, iş hayatında, sosyal yaşamda, eşitlik tanımadığımız kadınlarımız. 21. yüzyılda hala erkeğin yanında eşit bir insan olarak yaşaması için gerekli koşulları oluşturamadığımız kadınlarımız…

Hayatımızın her alanında en büyük destekçimiz olan kadınlarımızdan tüm insanlık adına özür diliyoruz. 8 Mart 1857'de sömürgeci ABD emperyalizmine karşı; ‘eşit işe, eşit ücret’ sloganıyla haklarını talep ettikleri için katledilen 128 kadın ve tarihsel süreçte inancı için kılık kıyafeti için itiraz ettiği için yaşam biçimi için kısaca kadın olduğu için hayatını kaybeden tüm kadınlarımızı saygı ve rahmetle anıyor tüm kadınlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Halterci Melike Günal Avrupa 3’ncüsü Oldu
Milli Halterci Melike Günal Avrupa 3’ncüsü Oldu
SANKO Park AVM, Çocuklara Yönelik Ödüllü Yarışma Düzenledi
SANKO Park AVM, Çocuklara Yönelik Ödüllü Yarışma Düzenledi