Reklam
Askerlik teklifinde sıcak gelişme

Askerlik teklifinde sıcak gelişme

Son günlerin en sıcak başlıkları arasında yer alan ‘askerlik teklifi’ ile alakalı yeni bir gelişme yaşandı. İktidar partisi AK Parti, askerlik teklifini görüşmek üzere genel merkezde toplantı yapacak.

12 Haziran 2019 - 12:28

Yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili çalışmalar sürerken, bu konu gündemi oldukça meşgul etmişti. Askerlikle ilgili bu yeni düzenleme hem askerliğini yapacak olan hem de silah altında bulunan askerleri oldukça yakından ilgilendiriyor. Bu yeni düzenleme ile birlikte yaklaşık 106 bin asker terhis olacak.

Dün AK Parti’de gerçekleştirilen kapalı grup toplantısının en önemli gündem maddelerinden biri de ‘askerlik teklifi’ üzerine yapılan görüşmelerdi. Edinilen bilgilere göre, teklif bu akşam saat 21.00’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katılımı ile genel merkezde görüşülecek ve karara bağlanacak. Toplantının ise basına kapalı olarak görüşüleceği konuşuluyor.

TBMM’de yeni askerlik teklifinde toplamda 65 madde bulunuyor ve bu teklifin hafta içerisinde meclisten geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gelecek.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası
İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası
Elbistan'da 4 Kişi Öldü
Elbistan'da 4 Kişi Öldü