Araç Muayene Ücretlerinde Yeni Dönem

Araç Muayene Ücretlerinde Yeni Dönem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebileceğini ifade etti.

17 Kasım 2020 - 09:52

Oktay açıklamasında

"Taşıtlarımızla ilgili araç muayene bilgisi, vergi borcu, sigorta durumu, trafik cezası ve HGS geçişleriyle ilgili sorgulamalara aynı sayfadan ulaşma kolaylığı sağlayan 'Araçlarım' ekranı hizmete girerek 56 milyon kez kullanılmış, 379 bin ödeme işlemi bu ekrandan gerçekleşmiştir. Beğeni toplayan 'Araçlarım' uygulamasına yönelik ikinci faz çalışmalarını sürdürüyoruz.

Tamamlandığında, 'Tüzel Kişilere Ait Araç Bilgilerinin Gösterimi', 'Araç Muayene Randevu ve Sorgulama', 'Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama Durum Sorgulama', 'HGS Bakiye Yükleme ve Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama' gibi hizmetler de kapsama alınacaktır. Ayrıca, halihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecektir.

'Araçlarım' ile başladığımız tek ekran bütünleşik hizmetler, önümüzdeki yıl 'Çalışma Hayatım' ve 'İkametgahım' hizmetleriyle daha da çeşitlenecektir."

"SU ABONELİK İŞLEMLERİ 2020 SONUNA KADAR 30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İÇİN SUNULUR HALE GELECEK"

Halihazırda su abonelik işlemleri için 23 ilde Dijital Türkiye Portalı'ndan işlem yapıldığını belirten Oktay, "Su abonelik işlemleri 2020 yılı sonuna kadar 30 büyükşehir belediyesi için sunulur hale gelecektir." dedi.

Oktay, dijital Türkiye yolculuğunda son derece önemli görülen bir diğer konunun da kamu kurumlarının elindeki verilerden daha fazla değer oluşturulması olduğunu ifade ederek, coğrafi bilgi sistemleri ile toprağın, sanayi alanlarının, yol ve konut bilgilerinin Dijital Türkiye Platformu'na entegre edilme çalışmalarını, "veriyi değere dönüştürme vizyonunun güzel bir örneği" olarak gösterdi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Sular Akademi Hastanesi’nde 5 Mayıs El Hijyen Günü Etkinliği
Sular Akademi Hastanesi’nde 5 Mayıs El Hijyen Günü Etkinliği