Reklam
Andırın Kaymakamlığı’ndan “Hükümete Muhalefet Ediyor”...

Andırın Kaymakamlığı’ndan “Hükümete Muhalefet Ediyor” İddialarına Yanıt

Bazı haber siteleri Kahramanmaraş’ın Andırın Kaymakamlığı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlarına muhalif tutum sergilediğini iddia etmişti.

30 Mayıs 2020 - 11:43

Kaymakamlıktan yapılan açıklama da iddiaların mesnetsiz olduğu ifade edildi. Bir haber sitesi yaptığı haber de  “Tüm Türkiye'de normalleşme sürecine girerken Andırın Kaymakamı Emre Dündar, ilçeye girişlerde 14 gün karantina şartında ısrar etmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra yaylalara giden yollar ise toprak ve büyük kayalıklarla kapatılıyor. Andırın Kaymakamı Dündar'dan Hükümete Muhalefet Gibi Karar.” İfadelerini kullandı.

Kaymakamlık ise yaptığı açıklama ile yapılan mesnetsiz ve gerçekten uzak haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

İŞTE ANDIRIN KAYMAKAMLIĞI’NIN AÇIKLAMASI…

Bazı haber sitelerinde yapılan mesnetsiz ve gerçekten uzak haberler için vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere bazı bilgilerin tekraren paylaşılması gerektiği anlaşılmıştır.

Haber sitelerinde yapılan Andırın Kaymakamlığı ve Andırın Kaymakamı’nın hakkında Hükümeti dinlemediği yada Sn Cumhurbaşkanımız’ın aldığı kararlara uymadığı gibi gerçek dışı haberlere vatandaşlarımızın itibar etmediği aşikardır.

Sn Cumhurbaşkanımız’ın aldığı kararlara harfiyen riayet edilmekte ve tüm kararlar titizlikle uygulanmaktadır.Ancak haber yapan arkadaşların gözden kaçırdığı nokta Sn Cumhurbaşkanımız her aldığı karardan sonra İl ve İlçeler için Vali yada Kaymakamların kendi ek tedbirlerini alabileceklerinden söz etmektedir.Bu konuda K.Maraş Valiliği hıfzıssıhha kurulu 39. Kararında İl dışından gelenler için istisnalar dışında 14 gün taahhüt alınacağı kararını almıştır ve uygulama devam etmektedir herhangi bir değişiklikte vatandaşlarımız bilgilendirilecektir.Valilik kararı değişmediği takdirde Kaymakamlığımızın kararı kaldırma yada esnetme gibi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Kapatılan tali yollar kontrollü geçişin sağlanması için önlem amaçlı kapatılmıştır. Bu süreçte vatandaşlarımızın daha duyarlı olması kontrol noktasından geçmesi önem arz etmektedir.Kontrol noktasından geçen herkes yaylalarına gide bilmektedir.(istisnalar dışında 14 gün taahhüt alınmakta-65 yaş üstü tek yön 30 gün kalması için taahhüt alınmaktadır)

18 yaş altı çocuklar ebeveynleri ile seyahat edebilmektedir. 14 gün taahhüt’ten Çiftçilerimiz ve ticaret zinciri muaftır.

Vatandaşlarımızı yanlış bilgilendiren yada alınan kararı yanlış uyguladığımızı haber yapanlar şunu iyi bilmelidir ki devlet memuru kanunlar çerçevesinde sadece alınan kararları ve verilen emirleri uygular. Diğer ilçelerde uygulanmaması kararı titizlikle uygulayanların yanlış yaptığını hiçbir zaman göstermez.

Sn Cumhurbaşkanımız ve K.Maraş Valiliğinin aldığı tüm kararları uygulanmaya devam edeceğiz. Aksini düşünmek imkansızdır.

Tüm vatandaşlarımıza saygıyla arz ederiz...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane (13.07.2020)
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane (13.07.2020)