Reklam
Ali Öztunç’tan Yurt Dışındaki Vatandaşlar İçin Çağrı

Ali Öztunç’tan Yurt Dışındaki Vatandaşlar İçin Çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Al Öztunç, TBMM’de yerinden söz alarak gerçekleştirdiği konuşmasında Dışişleri Bakanına çağrıda bulundu ve yurtdışında çalışan öğrencilerin ve öğrencilerin Türkiye’ye getirilmesi gerektiğini belirtti.

10 Nisan 2020 - 10:56

CHP’nn çalışkan milletvekillerinden Al Öztunç, Koronavirüs salgınının tüm dünyada yaşamı felç etmesi sonrası yurtdışında mahsur durumda kalan işçi ve öğrencilerin yardım talebiyle devletin ilgilenip, vatandaşları bir şekilde Türkiye’ye getirilmesi için çağrı da bulundu.

Öztunç: “Yurtdışında çalışan işçilerimizin ve öğrencilerimizin Türkiye’ye getirilmesi için bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Uzaklar da mağdur ve kimsesiz kalan bu insanlarımız bizim vatandaşlarımızdır. Bugün değilse ne zaman onlara devlet sahip çıkacak. Malumunuz üzere yurt dışında çalışan çok sayıda gurbetçimiz işçimiz mevcuttur. Bugün Bangladeş’ten çok sayı da özellikle bize ulaşan işçilerimiz oldu. Bangladeş’te 184 işçimiz Türkiye Büyükelçiliği inşaatı ve ABD Büyükelçiliği inşaatında çalışıyorlarmış. Bunlar Türkiye’ye gelmek istiyorlar ve büyükelçiliğe başvurmuşlar. Dışişleri Bakanlığı’nın peyder pey yurt dışındaki vatandaşlarımızı getirdiklerini biliyoruz ama biraz daha gaza basmalarını rica ediyoruz. “ dedi.

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan Canturk
  1 ay önce
  Tesekkurler Vekilim, iyiki varsiniz. Gercekten Yurtdisinda durum Vahim.
 • Hülya Uçak
  1 ay önce
  Biz turist vizesi ile birkaç günlüğüne İngiltere’ye gelmiştik.1 ay oldu devletten hala bizleri almasını bekliyoruz.Hiç kimse yardımcı olmuyor.Unutulduk.Buradan turistler için hiç uçak kalkmadı.Konsoloslukta bilgilerimiz var ,fakat hepsi topu bir başka kuruma atıyor.Çok mağduruz.Konaklama ve beslenme ve ilaç bütçemiz tükendi.Acil dönüşümüz için yardım bekliyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Sezal’dan Muharrem İnce’ye “Erdoğan’dan Korkma Sev”
Sezal’dan Muharrem İnce’ye “Erdoğan’dan Korkma Sev”