Ali Öztunç sordu: Yollar neden bozuk

Ali Öztunç sordu: Yollar neden bozuk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın sorunlarını dile getirmeye devam ediyor.

13 Haziran 2019 - 14:14

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç spordan, kültüre; siyasetten, yaşama kadar Kahramanmaraş’ın sorunlarını TBMM’de dile getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Spor Bakanı ve TFF’ye gönderdiği mektupta A Milli Takım’ın maçının Kahramanmaraş’ta oynanması yönünde girişim başlatan Öztunç, bu sefer de Kahramanmaraş’ın toprak yollarını gündeme getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi veren Öztunç, çok sayıda mahalle ve köy yolunun halen toprak olduğuna vurgu yaparak, her yağmur yağdığında vatandaşa yaşatılan çilenin bir an önce düzeltilmesi talebinde bulundu.

Öztunç’un önergesi şu şekilde:

Kahramanmaraş’ta hala birçok mahalle (köy) yolları toprak olup,  özellikle yağışlı günlerde, Pazarcık ilçesinin Hürriyet Mahallesi Payamlı Obası köy içi yolunun 1 km’lik kısmı, Ekinözü ilçesi Çiftlik- Çiftlikkale- Anbar Mahalle yolları çamurdan geçilmez bir hale gelmektedir. Ayrıca Çağlayancerit Bozlar Mahallesi Abbassiye obası arasındaki Aksu köprüsü yıkılmıştır.

Buna istinaden;

 

1- Pazarcık ilçesi Hürriyet Mahallesi Payamlı Obası’nın çamur içindeki köy içi yolunu ne zaman asfalt yapacaksınız?

2- Ekinözü ilçesi çiftlik- çiftlikkale- Anbar mahalle yollarının durumu perişan, bu yolların asfaltlanmasına ne zaman başlanacaktır?

3- Çağlayancerit Bozlar Mahallesi Abbassiye obası arasındaki yıkılan Aksu Köprüsü neden yapılmamaktadır? Bu köprüyü ne zaman yapacaksınız?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mahalle halkı mezarlıklarına bakım yapılmasını istedi
Mahalle halkı mezarlıklarına bakım yapılmasını istedi
Yeni aldığı motosikletini ilk taksitini ödeyemeden çaldırdı
Yeni aldığı motosikletini ilk taksitini ödeyemeden çaldırdı