Reklam
Ali Öztunç Hes Yapılması Planlanan Bölgeleri Ziyaret Etti: Asla...

Ali Öztunç Hes Yapılması Planlanan Bölgeleri Ziyaret Etti: Asla İzin Vermeyeceğiz

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Nurhak ilçesinde yapılması planlanan HES projesinin yapılacağı bölgeleri ziyaret etti.

24 Mayıs 2020 - 13:54 - Güncelleme: 24 Mayıs 2020 - 14:10

HES projesinin bölgeye vereceği zararları anlatan Öztun, doğa harikası, hayvancılığı, balıkçılığı ve tarımı bitireceğini ve buna asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Öztun: “Bugün Nurhak ilçemizde yaylaları gezdik. İkinci HES projesinin yapılmak istendiği Göksu çayı, Kızılgeçit, Barak deresi, Bulgur deresi, Tatar deresi, Daçu deresi, Umutlu köyü, suçıkan ve Ayranpınarı yaylalarında incelemelerde bulunduk. HES projesi bu doğa harikasını, hayvancılığı, balıkçılığı ve tarımı bitirmek demektir. Buna asla izin vermeyeceğiz.” Dedi.


GÖKSU ÇAYININ ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Öztunç Nurhak’ta bulunan Göksu Çayı’nın gözüne giderek bir açıklama yaptı. Öztunç “Nurhak’ta Göksu suyunun gözünde HES iLe ilgili açıklama yaptık. Böylesi bir doğa güzelliğinin bitirilmesine izin vermeyeceğiz. Nurhak Belediye Başkanımız İlhami Bozan, Nurhak ilçe başkanımız Oruç Kömesöğüt ve Elbistan ilçe başkanımız Barış Arslan iLe birlikte gün boyu Nurhak iLe Çağlayancerit arasındaki yaylalarımızı inceledik.” 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane (13.07.2020)
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane (13.07.2020)