Reklam
Ali öztunç: Bu Sabah Afşin-Elbistan’a Kül Yağdı

Ali öztunç: Bu Sabah Afşin-Elbistan'a Kül Yağdı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, kapatılan 6 termik santralden ünite ve bacaları mevzuata uygun hale getirilenlere 1 yıl geçici çalışma ruhsatı verildiğini duyurmuştu.

09 Haziran 2020 - 14:50 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 20:06

Afşin-Elbistan A Termik Santrali’nden ise bugün kül yağmaya yeniden başladığı ifade ediliyor. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ünitelere filtre takılıp takılmadığını sordu.

Öztunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Afşin Elbistan A Termik Santrali filtresiz çalıştığı gerekçesiyle yılbaşından bu yana kapalıydı. TBMM’deki mücadelem sonucunda neredeyse 7 aydır Elbistan , Afşin halkı temiz hava alıyordu. Ancak dünden itibaren bakanlık bu santralin iki ünitesinin yeniden açılmasına ve çalışmasına izin verdi. Peki bu iki üniteye fitreleme yapıldı mı? İlgili firma filtre takıldığını belirtiyor. Ancak bu sabah itibarıyla Afşin ve Elbistan’a kül yağmaya yeniden başladı. Madem filtreleme yapıldı bu kül neden yağıyor? Elbistan ve Afşin’in temiz hava almasına AK Parti sadece 7 ay mı dayandı? Önümüzdeki günlerde santralde incelemelerde bulunup gerekirse yeniden daha büyük bir mücadeleyi başlatacağım. Eğer filtreleme sistemi tamamsa sorun yok ama göz boyama yapıldıysa işte o zaman ciddi sorun var demektir.  “ ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteoroloji Kahramanmaraş İçin ‘Yağış’ Uyarısında Bulundu
Meteoroloji Kahramanmaraş İçin ‘Yağış’ Uyarısında Bulundu
Kahramanmaraş'ta Belediyenin İşlettiği Yerde Kurallara Uyulmuyor
Kahramanmaraş'ta Belediyenin İşlettiği Yerde Kurallara Uyulmuyor