Akşener Doğu Türkistan İçin Göz Yaşı Döktü

Akşener Doğu Türkistan İçin Göz Yaşı Döktü

27 Ocak 2021 - 11:49 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 - 11:57

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener gurup toplantısında Çin tarafından zulme uğrayan Doğu Türkistan için göz yaşı döktü.

Bir Uygur Türkü ise İyi Parti toplantısında mikrofonu eline aldı ve “Çin’in Türk toplumuna soykırım uyguladığı kanıtlanmıştır. Dünya neyi bekliyor. Oradaki milyonlarca insanın ölmesinimi? Eğer sizin bu suskunluğunuz gerçekten Doğu Türkistan’daki kardeşlerimin silinmesine sebep olursan ben nasıl inanırım ki insan hakları diye bir şey olduğuna. Nasıl İnanırım ki Türkler’in Müslümanlar’ın kardeş olduğuna, bu zulme hep birlikte dur diyelim. Ben sözümü söyledim. İmdi insanlıktan cevap bekliyorum”

Bu sözlerin ardından Doğu Türkistanlı kız kürsünden indi. Meral Akşener ise konuşmasına göz yaşları ile devam etti.

Abdurrahim Karakoç’un dizelerinden bir kısmını okuyan Akşenerek’in duygu dolu konuşması salondan büyük alkış aldı.

Esir iken Kırım, Kerkük, Türkistan,
Bana zindan olur Maraş, Elbistan
İbni Sîna, Dedem Korkut, Alparslan
Susarsam, hakkını helâl etmesin!

ÇİN DOĞU TÜRKİSTAN’DA NELER YAPIYOR

Çin Uygur Özerk Bölgesinde Müslüman Türk toplumuna karşı soykırım uyguluyor. Bölgede 35 milyon Doğu Türkistan vatandaşı yaşıyor. Çin ise devasa kamplar kurarak Uygurları asimile ediyor. Bunun yanı sıra bölgede bulunan camiler, bara çevriliyor yada yıkılıyor. ABD ve AB ülkelerinden zaman zaman tepkiler gelirken Türkiye ise bu zulme karşılık herhangi bir somut adım atmıyor.

Aksine Çin’den kaçarak Türkiye’ye sığınanları yeniden iade ediyor. İşte Meral Akşener’de bu sebeplerden dolayı meclisteki konuşmasının önemli bir kısmını Doğu Türkistan bölgesi için ayırdı. Çin zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan bir genç kızda toplantıda tüm dünyaya çağrıda bulundu.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu