Ak Parti Milletvekillerinden ‘Kale’ açıklaması!

Ak Parti Milletvekillerinden ‘Kale’ açıklaması!

Ak Parti Kahramanmaraş milletvekilleri, Kahramanmaraş kalesiyle ilgili açıklamada bulundu.

13 Mayıs 2019 - 19:00

Ak Parti Kahramanmaraş milletvekilleri, Kahramanmaraş kalesiyle ilgili açıklamada bulundu. 

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, kapalı olan tarihi kalenin açılması için gerekli girişimlerin yapılacağı belirtilerek şu ifadelere yer verildi;

"AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak milletimizin talep ve beklentilerini dinlemek ve gündeme gelen konularda gerekli araştırmayı yaparak topluma sağlıklı bilgi ulaştırmak ve aksayan bir yön var ise müdahil olmak, bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonra da  öncelikli görevimiz olmaya devam edecektir.

Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın girişimleriyle Kahramanmaraş Kalesi’nin açılması İçin gereken çalışmalar başlatıldı.

Kahramanmaraş’ta turizm potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Kalesi restorasyon ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında halı hazırda ziyarete kapalı duruyor.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunda “Bayrak Olayı” Anadolu'da Milli Mücadelenin fitilinin ateşlenmesiyle de öne çıkan, kent merkezine hakim tepede bulunan kalemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda restore edilmişti.

Tarihi Kahramanmaraş Kalemizin peyzaj çalışmasını da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz yapacak, en kısa sürede şehrimizin ve şehrimizi ziyarete gelen turistlerin ziyaretine açılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • İbrahim kır
  4 gün önce
  Sayın vekillerden bir ricamız Afşin Hurman kalesinin restorasyon edilmesi yazık tarihi kale yok oluyor biran önce müdahale efilmezse
 • Kavak
  5 gün önce
  Ne bitmez restorasyon çalismasiymis. Kendilerinin evinin çevresi düzenlem e işi olsaydı bir gece de biterdi. Halkın bilmediği birşeyler mı var kalede yoksa birşeyler mı arıyorlar di.
 • Hümeyra
  5 gün önce
  Ne hale getirdiniz güzelim vatanı Allah soracak ne cevap vereceksiniz gidin kefenlenmiş bir yolcuya bakın ne götürüyor dünyadan
 • Sd
  5 gün önce
  Hikaye hep aynı
 • Ert
  5 gün önce
  Kac yildir kaza kaza bitiremediniz kaleyi milleti kandirmaktan baska neyin acklamasini yapiyorsunuz acaba daha oncede yapilmadimi resterasyon calismasi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doktor 510 hastaya HIV pozitif bulaştırdı
Doktor 510 hastaya HIV pozitif bulaştırdı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Liselerde Yeni Sistemin Detaylarını Açıkladı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Liselerde Yeni Sistemin Detaylarını...