AK Parti’den Darbeci Sisi’ye Kınama

AK Parti'den Darbeci Sisi'ye Kınama

AK Parti Kahramanmaraş teşkilatı, Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ölümü üzerine bugün Kent Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenleyerek darbeci Abdülfettah es-Sisi’yi kınadı.

18 Haziran 2019 - 16:00 - Güncelleme: 18 Haziran 2019 - 16:10

AK Parti Kahramanmaraş teşkilatı, Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ölümü üzerine bugün Kent Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenleyerek darbeci Abdülfettah es-Sisi’yi kınadı.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin 23 Haziran seçimleri için İstanbul’da bulunması sebebiyle açıklamayı İl Başkanlığı adına Başkanvekili Ahmet Alıcı yaptı.

Alıcı, açıklamada; “Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürümüştür. İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mürsî, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe ile iktidarı ele alan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir” dedi.

“21. YÜZYILIN FİRAVUNU SİSİ…”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanvekili Alıcı, açıklamasında şunları kaydetti: “Uluslararası hukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır’da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak; işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir. 2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mürsî, zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür.”

“İNSANLIK, ZULME DİRENENLERİ VE ZULMEDEN ZALİMLERİ UNUTMAYACAKTIR”

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!” (İbrahim, 42) diye buyuran bir dinin mensupları olarak İslam dünyasının suskun kalmasın kendilerini derinden yaraladığını aktaran Alıcı, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mürsî’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayiim Olur Musun’a Kahramanmaraş Çıkarması!
Bayiim Olur Musun’a Kahramanmaraş Çıkarması!
Tüyap Erzurum Gıda Ve Yöresel Lezzetler Fuarı Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor
Tüyap Erzurum Gıda Ve Yöresel Lezzetler Fuarı Kapılarını...