Reklam
Abdülkadir Zeki Gülmez’e Külliyeden Takdir Yağdı

Abdülkadir Zeki Gülmez'e Külliyeden Takdir Yağdı

Kahramanmaraş’ta son 7 yılda topladığı mavi kapaklarla yaklaşık 9 bine yakın engellinin tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Abdülkadir Zeki Gülmez’e Külliye’den takdir yağdı. Gülmez’in Allah rızasına dayalı bu çalışması Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü ve Gençlik ve Spor Bakanının dikkatini çekti.

02 Ağustos 2019 - 23:34 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 - 23:50

Kahramanmaraş’ta son 7 yılda topladığı mavi kapaklarla yaklaşık 9 bine yakın engellinin tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Abdülkadir Zeki Gülmez’e Külliye’den takdir yağdı. Gülmez’in Allah rızasına dayalı bu çalışması Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü ve Gençlik ve Spor Bakanının dikkatini çekti.

Kahramanmaraş’ta kantin işletmeciliği yapan Abdülkadir Zeki Gülmez, son 7 yılda topladığı mavi kapaklarla 8 bin 930 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye sağladı. Gülmez’in bu gayreti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Prof. Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun da dikkatini çekti. Doğan ve Kasapoğlu, Gülmez’in fotoğraf ve videolarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak takdir mesajları yayımladılar. Paylaşımlar ise kısa sürede yüz binlerce kişiye ulaştı.

İNSANLARIN HEM DUASINI HEM SEVGİSİNİ KAZANIYOR!

Engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılamayı kendine bir sosyal sorumluluk projesi olarak kabul eden Gülmez, bu hareketiyle on binlerce insanın hem duasını alıyor, hem de sevgisini kazanıyor. Yaklaşık 7 yıldır, ısrarla yürüttüğü mavi kapak kampanyasıyla Kahramanmaraş dışındaki engellilere dahi tekerlekli sandalye gönderen Gülmez, son birkaç ay içinde hediye ettiği tekerlekli sandalyelere şehitlerimizin adını veriyordu. Gülmez, geçtiğimiz günlerde 8 bin 930’uncu tekerlekli sandalyeyi verirken; TRT Haber’e konu olmuştu. TRT Haber’de yayınlanan haber videosu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın ilgisini çekti. Doğan, geçtiğimiz günlerde resmi twitter hesabından Gülmez’in videosunu paylaştı. Doğan’ın “Burası #Türkiye Abdulkadir Gülmez, topladığı milyonlarca kapakla 8 bin 930 tekerlekli sandalyeyi engellilere dağıttı” mesajıyla paylaştığı video çok kısa süre içinde yüz binlerce kişiye ulaştı. Videoyu izleyenler de tebrik ve takdir içeren yorumlar paylaştı.

2019’UN GÖNÜLLÜSÜ ABDÜLKADİR ZEKİ GÜLMEZ

Abdülkadir Zeki Gülmez’in gönüllülük esasına dayalı sosyal sorumluluk projesi, Gençlik ve Spor Bakanı Prof. Dr. Mehmet Kasapoğlu’ndan da takdir gördü. Gülmez’in, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirdiği tekerlekli sandalye dağıtım töreninin fotoğraflarını paylaşan Bakan Kasapoğlu, “Gönüllülük Yılı olarak ilan ettiğimiz 2019 yılında bunun gibi güzel hareketlerin daha da artmasını umuyoruz” mesajına yer verdi.

GÜLMEZ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞEBİLİR!

Başarılı bir şekilde yürüttüğü Mavi Kapak Kampanyası nedeniyle daha önce de ulusal medyada sık sık gündeme gelen Abdülkadir Zeki Gülmez’in, plaketle onurlandırılmak üzere külliyeye davet edilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halit Atcı
    5 ay önce
    Yav gidin arkadaş gidin devletimiz bu kardeşlerimize zaten sahip çıkıyor, bu iş basit bir şovdan başka bir şey değil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’de Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!
Türkiye’de Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin...
İstanbul'da Özel Hastanede Kahramanmaraşlı Hastaya Doktor Kafa Attı!
İstanbul'da Özel Hastanede Kahramanmaraşlı Hastaya Doktor Kafa...