1 Mart’ta yüz yüze eğitim başlıyor

1 Mart’ta yüz yüze eğitim başlıyor

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren ilkokullarda, ortaokulların 8. sınıflarında ve liselerin ise 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlanacağını ifade etti.

25 Şubat 2021 - 14:30

Yüz yüze eğitime kademeli geçiş çalışmaları kapsamında 15 Şubat'ta köy okullarının ve bağımsız anaokullarının eğitime başladığını, 1 Mart'tan itibaren ise ortaokulların 8. sınıf ve liselerin 12. sınıflarında eğitime başlanacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, "15 Şubat 2021 tarihi itibari ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullarımız, ortaokullarımız, imam hatip ortaokullarımız ve bağımsız anaokullarımızın tamamında haftada 5 gün eğitim-öğretime başladık. İlimizde 86 bin 650 öğrencimiz ve 741 okulumuzda eğitim-öğretim çalışmalarına devam ediliyor. En son aldığımız devam-devamsızlık durumlarını dikkate aldığımızda öğrencilerimizin yüzde 90'ının okullara devam ettiğini gördük. Çeşitli sebeplere bağlı olarak yüzde 10 civarında bir kısmı ise okula gelmedi ama okullarımızda eğitim-öğretim devam ediyor” dedi.

Anasınıflarında 2 Gün, 8. Ve 12. Sınıflarda Tam Gün Yüz Yüze Eğitim Yapılacak

1 Mart 2021 tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamış olduğu şartlar çerçevesinde tüm Türkiye'de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da eğitim öğretime başlanacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, şunları dile getirdi: "Biz bugünden itibaren hem hijyen açısından hem de fiziki olarak eksiklerini tamamlamak suretiyle tüm okullarımızı eğitim öğretime hazır hale getirdik. Bu çerçevede tüm resmi ve özel okullarda ve bu okulların bünyesinde bulunan anasınıflarında haftada 2 gün, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8.Sınıflarında ve tüm resmi ve özel liselerin 12.Sınıflarında tam gün olarak eğitim-öğretime başlayacağız. Özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıfları bulunan okullarımızda da tam gün eğitime başlayacağız. Aynı şekilde Bilim ve Sanat Merkezlerimizde (BİLSEM) de tam gün yüz yüze eğitim başlayacağız."

Okula Gelemeyen Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim Devam Edecek

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, ilkokullarda ikişer gün olmak üzere pazartesi ve salı günü bir grup, çarşamba günü temizlik ve hijyen, perşembe ve cuma günü de diğer grup olmak üzere yüz yüze eğitime devam edeceğini belirterek, "Bunun dışında gerek İl Hıfzıssıhha Kurulu gerekse de İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları dahilinde daha çok öğrencimizi, özellikle de seyrek nüfuslu olan yerlerde yüz yüze eğitime geçmesini arzuluyoruz. Bunun yanında öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başlamak zorunlu değil; çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerimiz, okullarına dilekçe vererek bunu yapabilirler. Bu süreçte okula devam edemeyen öğrencilerimiz için gerek EBA üzerinden gerek EBA TV üzerinden gerekse öğretmenlerimizin benzer platformları kullanmak suretiyle uzaktan eğitim de aynı şekilde devam edecek" ifadelerini kullandı.

Liselerde 1. Dönem Yapılamayan Sınavlar, 1 Mart'tan İtibaren Yapılmaya Başlanacak

Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda yüz yüze eğitimin devam ettiğini kaydeden Yılmaz, lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavlarının ise 1 Mart tarihinden itibaren yüz yüze yapılmaya başlanacağını ifade etti.

  

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta 1 ayda 57 şüpheli tutuklandı
Kahramanmaraş’ta 1 ayda 57 şüpheli tutuklandı
SANKO Üniversitesi Türkiye Fizyoterapistler Günü’nü Kutladı
SANKO Üniversitesi Türkiye Fizyoterapistler Günü’nü Kutladı